Budeme na silnicích první třídy jezdit vyšší rychlostí?

Ano, zdá se, že díky návrh novely zákona o pozemních komunikacích šlápneme v autě na vybraných silnicích více na plynový pedál.

Jak jsme zaregistrovali, tak podle zpravodajství ČT, naše vláda údajně schválila navýšení rychlosti na vybraných úsecích silnic první třídy. Toto by mělo proběhnout v rámci novely zákona o pozemních komunikacích.

O čem návrh hovoří? Tak jednou ze změn by mělo být přejmenování rychlostních silnic na dálnice druhé třídy s maximální povolenou rychlostí 130 km/h. Nás ale teď zajímá, že silnice první třídy, které jsou směrově oddělené.

To znamená, že u komunikací, které mají mezi protiběžnými pruhy oddělovací pás ze zábradlí, svodidel či jiného typu materiálu, by měla být zvýšena maximální povolená rychlost. A to o dvacet kilometrů v hodině.

DOPORUČUJEME: Jak být lepším řidičem – Plynulost = rychlost

Takže bychom se mohli, na vybraných úsecíxh silnic, které projdou pečlivým odborným auditem, pohybovat ne současných 90 km/h, ale až 110 km/h.

U komunikací, které oddělené proti sobě jdoucí pruhy nemají, zůstane rychlost na stávající devadesátce.

Autoweb.cz

17.4.2013 12:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist