Budoucnost mobility

Elektromobilita, autonomní řízení a další témata ožehavá témata, která se týkají budoucnosti automobilové dopravy. Zeptejte se na cokoliv, co Vás zajímá. Na Vaše dotazy odpovídá Jan Pohorský z automobilky Hyundai. Budoucnost prožíváme právě teď.

Pro psaní dotazu do poradny musíte být přihlášen/a.

Přihlaste se zde


Dotazy

 • Dotaz: Hyundai Kona rekord

  Dobrý den,

  zaujal mě nedávný rekord Hyundai Kona s dojezdem 1 026 km. Jak je možné, že auto ujelo víc než dvakrát delší vzdálenost oproti oficiálnímu dojezdu 484 km?

  Odpověď:

  Dobrý den,

  podmínky, v nichž byl rekord dosažen, pochopitelně neodpovídaly reálnému provozu. Rekord byl stanoven na uzavřeném okruhu a maximálnímu dojezdu byly podřízeny všechny okolnosti - ve vozech byla vypnuta klimatizace a multimediální systém a jejich průměrná rychlost se pohybovala pouze kolem 30 km/h.

  Důvodem tohoto pokusu bylo nejen prokázání výjimečné úspornosti elektrického pohonu modelu Kona Electric, ale také zjištění cenných poznatků pro každodenní použití v běžném provozu, jelikož byla pro tento účel využita zcela sériová vozidla bez jakýchkoliv dodatečných úprav.dy.

  David Pavlíček,
  Hyundai Motor Company

  12.2.2021 0:01

 • Dotaz: Rentabilita elektromobilu

  Dobrý den,

  je možné nějakým způsobem vypočítat, kdy se začne elektromobil finančně vyplácet oproti běžnému autu se spalovacím motorem. Např. Kona (370 tis. vs. 800 tis.) Kde a kdy majitel ušetří 430 tis. Kč?

  Odpověď:

  Dobrý den,

  stanovit přesnou hranici, kdy se elektromobil začne v celkové bilanci finančně vyplácet, je velmi obtížné, protože je závislá na mnoha faktorech, jako např. jak drahou energii zákazník pro dobíjení využívá – právě v tomto ohledu lze pozorovat podstatné rozdíly.

  Samotné provozní náklady po pořízení elektromobilu jsou však bezesporu nižší, než u vozů se spalovacím motorem, a to včetně servisních výdajů. Obecně lze říci, že hlavní motivací pro nákup elektromobilu jsou dnes spíše environmentální, než finanční důvody.

  David Pavlíček,
  Hyundai Motor Company

  11.2.2021 0:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist