Modré zóny v Praze čeká revoluce

Parkování v Praze by mělo být v budoucnu jednodušší. Minimálně pro Pražany, chystá se totiž sloučení modrých zón v rámci celého města.

Modré zóny měly původně ulehčit parkování rezidentů v historickém centru. Jenže problém s parkováním se nevyřešil, jen se přesunul do blízkých městských částí, takže zaparkovat na sousední Praze 2 po zavedení modrých zón bylo téměř nemožné. Všechno způsobem spojitých nádob dospělo do aktuální podoby, kdy je parkování v městských částech bez modrých zón neúnosné.

Naštěstí se blíží velký obrat v myšlení pražského magistrátu. Koalice přišla na to, že parkování je nutné řešit pro celé město, protože jinak se problém s parkováním jen přelévá z jedné městské části na jinou. Reálně se však změn dočkáme až po volbách, nejdříve tedy v roce 2015. Ale pořád lepší pozdě, než nikdy.

V budoucnu by mělo dojít na sloučení modrých zón, přičemž nejužší centrum by bylo vyhrazeno nejspíš jen rezidentům. Základní myšlenka se vydává dobrým směrem, ještě by to chtělo vyřešit otázku mimopražských, kteří denně dojíždí do Prahy, a už teď jim nestačí kapacity parkovišť P+R.

23.4.2013 1:30| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist