Připravujeme se na dlouhou cestu na motorkách

Čeká vás váš první opravdu dlouhý výlet na motorce? Pak byste neměli nic podcenit. Máme pro vás informace, jak se důkladně připravit, aby se vám všechno vydařilo na jedničku.
adobestock_538715766-1100x618.jpg Zdroj: ardasavasciogullari / stock.adobe.com

Důkladně promyslete celou trasu

Ačkoli jsou výlety na motorce často v duchu svobody a nezávislosti, neměli byste podcenit plánování trasy. Bloudění na motocyklu totiž není nic příjemného. Domluva ve skupině je složitá, navíc na delších cestách nebývá času nazbyt.

A tak je dobré předem trasu jasně určit a na cestě používat navigaci. Svěřte velení trasy jednomu člověku, druhého zvolte jako kontrolora, zbytek by jim měl důvěřovat. Jinak totiž hrozí, že každá navigace povede trochu jinou trasou a budete se ve skupině neustále dohadovat o tom, zda jste neodbočili špatně.

Vedle toho, kudy trasa povede, naplánujte také zastávky. A to jak na odpočinek, občerstvení, tak na návštěvu zajímavých míst.

Zkontrolujte svůj motocykl

Velice důležité je, aby každý člen výpravy věnoval důkladnou pozornost svému motocyklu. Nejlepší je, pokud kontrolu provede nezávislý odborník, který dokáže každý jednotlivý motocykl posoudit objektivně. Poruchám a defektům se na cestě pravděpodobně nevyhnete, včasnou přípravou ale snížíte jejich počet na minimum.

Na opravdu dlouhé trasy je dobré vzít s sebou některé náhradní díly a nářadí (provozní kapaliny, žárovky apod.). Nezapomeňte ani na povinné ručení a doklady k motocyklu.

Vybavit se musí i motorkář

Neméně důležitá je příprava motorkáře. Samozřejmostí by mělo být pohodlné a bezpečné oblečení na motorku a helma. Hodit se bude i kvalitní obuv či rukavicereflexní vesta zvyšující bezpečnost na silnicích.

Kromě toho si musíte připravit doklady, dostatek financí či svačiny, pravidelně užívané léky, nabíječky, powerbanky a zkrátka vše, bez čeho se delší dobu neobejdete.

Doprovod automobilem se může hodit

Zejména pokud cestujete na opravdu dlouhé trase přes více států, může dávat smysl přizvat do party také automobilový doprovod. Co si budeme povídat, sedět stovky kilometrů na motocyklu není úplně nejpohodlnější. Kromě toho se ale může někomu udělat nevolno, nebo se u něj projeví únava a podobně.

A tak může přijít vhod možnost se s někým vystřídat a užít si chvíli komfort ve vozu. Zejména pokud patří vaše skupina k začátečníkům, jde o rozumný krok.

Rezervujte si ubytování

Několikadenní trasa znamená, že musíte někde přespat. Vystačíte si v obyčejném kempu, nebo dáváte přednost komfortu na hotelu? Nenechávejte rezervace na poslední chvíli, zejména ve větší skupině může být problém ubytování těsně před příjezdem sehnat.

19.6.2024 12:45| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist