Kottás: Když chlastám, tak neřídím! Přestaňte mě už konečně buzerovat…

Možná jezdím rychleji, protože je to bezpečné, možná sem tam pohodím zadkem, když se nikdo nedívá, možná parkuji na zákazech, ani ne z lenosti, jako spíš z protestu proti úřední zlovůli, ale jednu zásadu opravdu dodržuji. Když chlastám, tak neřídím!

Dokonce jsem tomu upravil i svůj sociální život. I na párty jezdím autem. Je to mnohem pohodlnější,  druhý den nemám opici a neutrácím za pančované zboží. Když už mám chuť popíjet, tak sám nad sklenkou něčeho, jehož původ mám pod kontrolou, nebo v partě, když lze někde přespat. Když chlastám, tak neřídím!

Takže když se v jednu ráno vezu v teple a pohodlí automobilu místo zapáchající tramvají, vím, je to podezřelé, a vlastně možná i jedu z baru nebo diskotéky, ale rozhodně nejedu nalitý. Tak mě už konečně přestaňte buzerovat! Když chlastám, tak neřídím!

Jenže ne, pro dopravní policii znamená auto uprostřed noci ožralého řidiče. A tak pořádá monstr akce.

A je mi úplně jedno, jestli jste za ty dvě noci chytli 54 ožralů, 16 smažek, tři drogové dealery a dvě hledané osoby. Já jsem se naučil s tím rizikem počítat a předscházet mu a zblé riziko považuji za nevyhnutelné. Analogicky sám sebe nevystavuji do rizika z druhé strany barikády, protože když se něco pokazí, alkohol v krvi je neuvěřitelný průšvih, ze kterého se prostě nevykecáte. Když chlastám, tak neřídím!

a taxikář byl hned hotovej, ale me drzej jak hodinu.

A víte, co je na tom všem nejkomičtější? Jak přes den. Už podruhé. V dne, kdy má jít k soudu kvůli svému prvnímu delitku. Zameťte si nejprve před vlastním prahem a pak někoho poučujte. A když už, tak, prosím, ne mě. Když chlastám, tak neřídím!

chcípli hlady. A víte co je nejsmutnější. že ani nemhou veřejně napsat, že byste si nic jiného nezasloužili. Mohl bych čelit žalobě za podněcování k nenávisti vůči třídě. Dokud ale vy mě budete v jednu ráno v autě považovat za ožralu, tak, jako všechny ostatní řidiče okolo, já vás budu do jednoho bez rozdílu toho, jestli svoje povolání děláte s dobrými úmysly, považovat za nejzbytečnější formu života. I ten červ v zemi je, narozdíl do vás, užitečný.

17.4.2016 9:28| autor: Hugo Kottás
Více o tématu: auto

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist