Velká Británie: Výběrčí daní nemusí dodržovat rychlost

Aspoň tedy podle nového návrhu, který by vedle policie, záchranářů a hasičů umožnil nedodržovat limity úředníkům zodpovědným za výběr daní.

Velká Británie je země, která razí cestu stále větší a větší buzerace řidičů. Zde se zrodily rychlostní limity (po jejichž zavedení v zájmu bezpečnosti počet smrtelných nehod vzrostl) a zde se také údajně objevily první automatické radary. Je to země, kde se smí jezdit jen 112 km/h na dálnici a kde vás zavřou, když jedete o trochu rychleji.

Ve Velké Británii se ale zajímavé věci dějí i kolem otázky lidských práv… No, zkrátka Big Brother jak vyšitý. Ale na to si už možná brzy v EU zvykneme. Každopádně podle nového návrhu zákona by ve Velké Británii nemuseli rychlostní limity vedle záchranářů (obecně složek odpovídajících na nouzová volání na číslo 999) dodržovat také výběrčí daní.

Podle zprávy prý je každý den v terénu okolo pěti set úředníků, kteří musí provádět daňovou kontrolu. A rychlostní limity je prý zdržují. Ehm, k tomu se nedá ani nic dodat. Snad jen: „Uhlíři? Už máš zaplacený daně?“

4.12.2012 6:50| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist