Žák: Potřebujete Policii? Zavolejte do cukrárny!

Policie ČR opět ukázala svou profesionalitu a odhodlanost pomáhat a chránit.

Potřebujete nutně pomoc a ochranu od Policie a na ústředně vám do telefonu tvrdí, že momentálně nemají k dispozici hlídky? Zavolejte do blízké cukrárny, tam určitě nějaké policajty seženete.

Chápu, že i policajt je člověk, ale když vidíte, jak se to u několika cukráren hemží policejními vozy a orgány v uniformách, kteří mají plné ruce prác… ehm, tedy zmrzliny, začnete znovu pochybovat nad smyslem existence dopravní policie. Nebo že by snad soudruh Tržil nařídil po Akci Kryštof také Akci Nanuk?

Doporučuji: 5 důvod, proč je policie k ničemu

Když mi to nedalo a sám se zastavil v Tuchlovicích na epochální zmrzlině (doporučuji, pokud pojedete kolem třeba do Muzea sportovních vozů v Lánech). Za chvíli se tu objevilo policejní auto, ze kterého se vyvalil příslušník v uniformě a příslušnice v uniformě (poněkud těsnější v oblasti boků a zadnice). Přislušnice ale dostala rozkaz hlídat (kdyby někdo šel kolem, tak štěkej), zatímco příslušník si šel nakoupit zmrzlinu. Po minutce se objevil příslušník s kornoutkem, načeš příslušnice vylezla s cigaretkou a šla si také nakoupit.Po nastoupení příslušnice jsem čekal, že si aspoň dokouří cigaretu a dolížou zmrzlinu, ale policajt se rozjel. Měli jste vidět tu jeho polohu za volantem a snahu ovládat vozidlo s manuální převodovkou levou rukou a ještě se při tom soustředit na konzumaci roztékající se zmrzliny. Skutečně, není nad vzorovou profesionální práci Policie ČR! Kdyby aspoň nepřijeli policejním autem (hlavně že remcají, jak nemají na benzín) a ve služebním stejnokroji…

Čtěte také: Návod – Jak postupovat při silniční kontrole

A jaké z toho všeho plyne ponaučení? Vzít si s sebou foťák nebo kameru a zaznamenat značku auta a čísla příslušníků. Tímto vás, čtenáře, vyzývám, abyste podobné počínaní policajtů ve službě zaznamenávali, posílali do redakce a my ho velmi rádi zveřejníme. Tohle totiž není ojedinělý případ.

Tahle zdánlivě nevinná návštěva zmrzlinárny je opět další důvod, proč v míře větší než vrchovaté opovrhovat policií a její prací, která není profesionální. Policajti jsou prostě sebranka vohnoutů a šmejdů, kteří u mě nemají vůbec žádnou autoritu. Buzerací a pendrekem si ji rozhodně nezískají.

21.8.2012 5:55| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist