Špoljarič: Utrácíme za tendenční a zbytečný dokument Víta Klusáka v době rekordního schodku rozpočtu

V době, kdy má Česká republika rekordní schodky rozpočtu, si Ministerstvo dopravy objednává naprosto zbytečný a tendenční dokument.
13-minut-1100x618.jpg Zdroj: Besip

Tendenční a zbytečný dokument 13 minut od Vít Klusák. V době, kdy má ČR rekordní schodky rozpočtu, tak si MDČR objednává dokument, kde povětšinou zdrcení jedinci popisují traumata z jejich autonehod.

Dokument je ale založen na lži, kdy se nám snaží vnutit, že rychlost je primární příčinou smrtelných nehod. Už ale neuvádí, u kolika z těch 40% smrtelných nehod, na kterých se údajně podílela rychlost, bylo řízení pod vlivem, čumění do telefonu apod.

Neuvádí ani to, jak se úřady rozhodují, kde aplikují jaká rychlostní omezení a ubezpečuje diváka, že pokud jede řidič dle úředníkem stanovené rychlosti, tak nemůže umřít.

Jeden řidič předjížděl cisternu a při předjíždění buď přehlédl, nebo nesvítila světla protijedoucímu autu, a srazili se v protisměru. To, že cisterna mimo obec jela 36 km/h je ale také přestupek a kdyby cisterna jela, jak má, tak by ani nevznikla potřeba ji předjíždět.

Pak je tam člověk, který srazil a usmrtil cyklistu, ale přitom reálná příčina nebyla rychlost, ale značná únava a rozptýlenost při řízení. Pak mladý kluk zabije dvě holky, tam snad rychlost ani neuváděli, ale uvedli, že měl řidič čerstvý řidičák, takže primární příčina byla chybějící předvídavost a nezvládnutí řízení.

A pak tam byl jeden, podle mě, psychopat, kterému bylo vlastně jedno, že měl několik nehod a prostě řídí jak magor (prý 160 km/h po nábřeží). Takový člověk podle mě na silnici nepatří, to nebude o rychlosti…

Stát má takové přebytky, že si může objednávat tyhle zbytečné dokumenty? Přibité oči na tachometru žádnou bezpečnost nezajistí. Bezpečnost zajistí kvalitní silnice, kvalitní výuka řidičů, méně chaotického značení a zkušení řidiči, kteří si po čase vybudují předvídavost.

A samozřejmě snižování daňové zátěže obyvatel, aby si lidé mohli dovolit koupit si lepší auta místo popelnic, ve kterých často jezdí. Nesnižuji tragičnost uvedených nehod, snižuji hodnotu dokumentu a hospodaření státu.


Celý dokument 13 minut můžete shlédnout v archivu České televize

17.6.2021 7:07| autor: Damir Špoljarič

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist