Subaru Patnáct v Autě roku 2019 neuspělo. Vyhrálo ale v českém éteru

I taková maličkost, jako špatně přečtený název auta v rádiu, dokáže člověku zlepšit náladu.
titulka-10-1100x618.jpg Zdroj: Subaru

Abych se přiznal, vlastně jsem úplně zapomněl, že včera proběhla anketa Auto roku. Nicméně náhoda tomu chtěla, abych se o probíhajícím ročníku 2019 doslechl. Byl jsem zrovna vyzvednout testovací Renault Master. Pobočka francouzské automobilky, kde se testovací auta vyzvedávají, má jedno kuriózní specifikum – odevšud hraje rádio Beat. V kanceláři slyšíte rádio Beat, v testovacím autě, do kterého nasednete, je naladěné rádio Beat, a věřím tomu, že i na toaletách by hrálo rádio Beat. Příště je navštívím.

Stanice právě vysílala dopolední zpravodajství, kterému jsem nevěnoval příliš velkou pozornost, protože jsem zrovna vkládal parkovací kartu do automatu, abych si otevřel u výjezdu závoru. Nicméně jedním uchem jsem zaslechl zprávu o večerním vyhlášení ankety Auto roku 2019. Hlasatel (legendární Pepa Lábus to zrovna nebyl) právě oznamoval nominované: „BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru Patnáct.“ Chvíli mi to trvalo.

Jako nemocný z povolání standardně nemohu vystát diletantství lidí mimo obor, především překladatelů filmů o autech. Zkuste si schválně někdy pustit v češtině Rychle a zběsile nebo jakýkoliv díl Top Gearu. To se prostě nedá. Onomu hlasateli se však nechci vysmívat, chyby totiž děláme všichni a já také z hlavy nevystřelím jméno frontmana kapely Pink Floyd, přestože ji poslouchám.

Spíš mě tenhle úsměvný kiks donutil k zamyšlení. Lidé chybují v názvech automobilů často, za všechny jmenujme populární Lambordžíny, jako by se snad italský výrobce supersportů psal Lamborjeany. Někdy také může mást, jestli francouzské značky vyslovovat s francouzským přízvukem, ale snad žádný Čech neřekne „renó“ nebo „pežó“. A naprosto chápu, že člověk mimo obor neví, že se třeba KTM X-Bow čte jako Crossbow. Oni to totiž nevědí ani lidé v oboru. Ale Subaru Patnáct? Vážně pobavilo.

Celou cestu do kanceláře jsem pak ve svých myšlenkách věnoval hledání auta, které skutečně používá ve svém názvu římské číslice, které se skutečně čtou jako číslo. Mimo Jaguar Mark II jsem na žádné nepřišel. Nějaké nápady?

9.1.2019 10:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist