Petr Fulín bude učit lidi jezdit na závodním okruhu

Mostecký autodrom vypsal termín řidičského kurzu, který povede jeden z našich nejúspěšnějších současných závodníků

Petra Fulína asi všichni, kdo se zajímají o svět rychlých kol, znají. Nicméně před informací ohledně kurzu ještě zmínka, kdy a kde Fuldu uvidíme v letošní sezóně. „Nastupuji do další sezóny poháru cestovních vozů FIA ETCC.“


„Tento šampionát čeká relativně slušná změna, protože se poprvé představí auta specifikace „TCR“ a nový bude i systém hodnocení. Pojede se o absolutní pořadí. Stávající třídy se sjednotí jen do jedné, respektive – budu-li počítat i juniorská auta 1,6 – do dvou. Jaká bude finální podoba startovního pole, se ale ukáže až při zahajovacím podniku, který je už za dveřmi.

Pojede se 2. dubna na okruhu Paula Ricarda nedaleko francouzského Marseille. Sezóna se skládá z celkem šesti víkendů, během nichž šampionát zavítá dvakrát do Francie, na Slovensko, do Itálie, Německa a Portugalska.“ A teď ke kurzu – dvojnásobný mistr Evropy cestovních vozů ETCC tedy zasvětí zájemce do zásad, pravidel, tajů a fíglů okruhového závodění, jež si osvojil během kariéry profesionálního jezdce. Na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu a handlingovém okruhu sousedního polygonu povede kurz sportovní jízdy.

Je třeba vědět, že se jedná se o jednodenní intenzivní kurz sportovní jízdy, kde jak Petr Fulín říká, „věřím, že účastníkům nabídnu nejen příjemně strávený čas na závodní dráze, ale i zábavnou teorii. Pro tuto příležitost jsem si připravil video prezentaci, na které jsem se snažil zachytit veškeré nástrahy mosteckého autodromu a chyby, jichž by se mohli mí svěřenci dopustit.“ Důležité je datum, tedy 18. března 2016 a pak také informace, že hlásit se můžete na webu mosteckého autodromu.

14.3.2016 10:51| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist