Oficiální představení Škody Karoq: „Takže světla můžou jít do hajzlu?“

Na oficiálních akcích a prezentacích lze zažít, vidět a slyšet leccos. Pokud vstoupí do hry český člověk, dojde i na ostřejší výrazy, bez ohledu na to, že se právě vysílá do celého světa.

Je sympatické, když – jak si myslím nechtěně – i velká firma s globálním rozměrem a mezinárodním, vlastně mezikontinentálním přesahem, jako je Škoda Auto, projeví svou lidskou tvář.

Tím, že škobrtne… To lehce vulgární zvolání citované v nadpisu článku zaznělo na oficiálním představení nové Škody Karoq ve švédském Stockholmu a ne, jistě se netýkalo světel nové ho auta. Jeden by si mohl myslet že jde o jakousi návaznost na kontroverzně přijímané dvojité světlomety, ale ty se týkají pouze faceliftované Škody Octavia.

I když jistým způsobem i Karoq prezentuje dělené přední osvětlení, tak jde o hlavní světlomet dělený od mlhovky v horizontálním směru, což je, minimálně mně osobně, esteticky docela příjemné. Na rozdíl od svislé přepážky mezi lampami modernizované Octavie, což se mi naopak moc nelíbí.

Zpátky ale k mé původní myšlence… Pokud si pustíte záznam z živého přenosu premiéry nové Škody Karoq, tak zcela na konci dojde ke střihu, zmizí obraz ze sálu, objeví se reportérka, které krátkou zdravicí přenos ukončí.

Ehm, opravdu ukončí? Ne. Jak už se přesvědčili mnozí (nejen) naši politici, tak to, že se kamera tváří, že nenahrává, anebo je skutečně vypnutá, neznamená to, že jsou vypnuté i mikrofony. Takže se nejprve moderátorka v angličtině pochválí „jak to rychle zvládla,“ a pak se v češtině ozve to s těmi světly.

Video jste možná už viděli, nicméně pokud jste nepočkali až do konce tak vězte, že pasáž, o které mluvím, ze téměř na samotném závěru, v čase 1:09:56.

Zřejmě jakýsi technik či osvětlovač vznesl jadrným jazykem dotaz na to, zda už má padla. A mně se to líbí. Tedy ne ten vulgární tón, ale to, že i při mezinárodní prezentaci modelu zásadního významu, jen pár okamžiků poté, co se vedení firmy hrdě fotografuje s novinkou na pódiu před zraky přítomných v sále i diváků na internetu, dojde díky lidskému faktoru k decentnímu přešlapu, který vnese do jinak zcela konzervativního a oficiálního ducha akce lidskost a vyvrátí fenomén neomylnosti.

Já vím, že jakkoli človíček od světel působil zbrkle anebo naopak zvukař zaspal, tak s automobilem to nemá nic společného. Přesto mne ale tato příhoda opravdu potěšila, a to nemyslím škodolibě, ale lidsky. Tak jako záběr na dítě, které pohladilo před kamerami nečekaně papeže po hlavě, jako nečekané a společensky/politicky nepřeslechnutelné komentáře prince Philipa, vévody z Edinburghu, či výroky posledních několika amerických prezidentů usvědčujících sebe sama z mezer ve znalostech světových dějin.

Nové Škodě přeji úspěch a věřím, že jakkoli světla ve Stockholmu už asi opravdu zhasla, ve světlech ramp bude Karoq ještě hodně dlouho.

Aktualizováno: Pár hodin od vydání tohoto mého blogu se znenadání ze záznamu živého vysílání stal sestřih, původní přenos byl upraven, zkrácen a najednou mnou komentovaná pasáž zmizela. To jsem vážně nečekal. Škoda. Vypadám teď trochu jako člověk, který si vymýšlí… uklidním se tedy pohledem na video se svým pracovním stolem, počítačem, monitorem, pracovnou jako takovou (ehm, i když ne, i já to sestříhám a vyberu jen část, třeba tu s monitorem, čas 0:36 bude zajímavý)… a zavzpomínám, jak jsem inspiraci pro psaní tohoto blogu získal.

18.5.2017 10:40| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist