Kottás: Máte podznačníky? A proč vlastně?

Ty dva černé kusy plastu jsou jednou z nejzbytečnějších věcí na autě, tak proč je tolik řidičů stále vozí?
podznacnik-1100x618.jpg Zdroj: Auto Kelly

Jestli něco na autech nenávidím, jsou to ty hnusné černé plastové podznačníky pod SPZ. Z každého auta, které vlastním, letí nekompromisně rovnou do žlutého kontejneru. A udivuje mě, kolika lidem je to úplně jedno a na svých autech je tolerují.

Jednak tím dělají dealerovi, leasingovce nebo autobazaru reklamu úplně zadarmo, za kterou neuvidí ani korunu. Český národ je sice posedlý dáváním značek na odiv, ať už jde o drahé oblečení nebo auta, na druhou stranu je také velmi hamižný. Tak proč lidé dělají cizím reklamu zadarmo?

Zadruhé to vypadá hnusně. Je to černý kus vyčnívajícího plastu, který narušuje design exteriéru. Automobilky si dávají takovou práci vymyslet přitažlivě vypadající auto, jenom aby na něj dealer nasadil tu ohavnou věc. Kolikrát je vidíte i na autech za miliony nebo na supersportech?

Zatřetí takovou SPZ držící za pacičkami v rámečku je snazší ukrást, než si dát tu práci a odšroubovat ji z nárazníku. Řeknete si, kdo by vám kradl značku, jenže občas ji někdo potřebuje alespoň k dočasné změně identity auta. Bez podznačníku to bude mít těžší.

Začtvrté tu jsou komplikace při mytí auta. Ať už jezdíte do kartáčů, nebo o svoje auto pečujete ručně, kolem rámečků je vždycky strašný opruz špínu očistit. Jasně, špínu kolem SPZ našroubované napřímo také těžko umyjete a nakonec značku stejně budete muset demontovat, ale nečistot se za ní bude držet mnohem méně.

Zapáté, stále dumáte nad tím, co to tolik drnčí pokaždé, když zabouchnete víko kufru? Jistě, přece značka v podznačníku. Že vás to nenapadlo dřív? Sundejte to z auta a budete mít okamžitě mnohem klidnější nervy. A sousedé vám také jistě poděkují.

Zašesté nakonec stejně přijde ten den, kdy se rozhodnete těch dvou ohavných rámečků zbavit, jenom abyste zjistili, že musíte vyvrtat další díry do nárazníků, nebo rovnou do plechového víka kufru, protože nové díry ve značce nesedí na původní díry z podznačníku. Takže máte auto jako ementál, a úplně zbytečně, kdyby tam ten podznačník v první řadě nikdo nedával.

Zasedmé, když se vám reklama na podznačníku nehodí, přelepíte ji černou páskou, ze které se třepí vlákna a okraje má ožužlané. Občas to vidím na některých autech a vlastně by mě docela zajímalo, co pod tou páskou je napsané, že to musí být zakryté.

Zaosmé, kdykoliv značku potřebujete sundat, ať už je jdete odevzdat do depozitu, nebo při mytí, nebo třeba při návštěvě závodního okruhu, abyste dostali o trochu víc vzduchu k chladiči, nebudete se muset zlobit s otravným vycvakáváním z rámečku, na které stejně kolikrát potřebujete šroubovák, a nebudete tak mít zohýbané a okousané okraje.

Zadeváté vypadají jako pitomci, když utratí za značky na přání deset tisíc, aby vyjádřili svoji individualitu, jenom aby pod nimi svítila nějaká stupidní nesouvisející reklama. Ideální je to zkombinovat ještě s chromovým dekorem podznačníku, to je krása na druhou.

Udělejte svět lepším a zahoďte podznačníky!

22.10.2020 8:02| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist