Rakovan: F1 zrušila holky na startovním roštu. Podle mne to je málo, žádám další škrty!

moss-1100x618.jpgCelá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

F1 už roky nesleduji, jsou tady lepší a zajímavější možnosti, jak se pobavit u televizní motoristické zábavy, když bych tedy měl vysedávat u televize namísto jiné, smysluplnější aktivity.

Vždy jsem chápal, že k F1 patří určité atributy – špičkové technologie ukryté v monopostech, atraktivní lokality, supermoderní/superklasické závodní okruhy, bohatí pánové a krásné ženy. To poslední ale končí…

Ženy už podle nového promotéra k závodům nepatří, světem motorsportu prolétla zpráva, že je konec s tzv. Grid Girls, tedy dívkami na startovním roštu. „Během loňského roku jsme se zabývali řadou aspektů, které jsme považovali za potřebné pro zlepšení naší vize tohoto skvělého sportu,“ řekl Sean Bratches, výkonný ředitel pro obchodní operace ve Formuli 1. „Zatímco využívání Grid Girls bylo po desetiletí součástí velkých cen F1, cítíme, že tento zvyk neodpovídá současným hodnotám značky a je jednoznačně v rozporu se současnými společenskými normami. Nevěříme, že tento zvyk je relevantní pro F1 a její fanoušky, staré i nové, po celém světě.“

Já souhlasím. A nejenom to, podle mne to je málo. Dívat se na krásné dívky je urážkou všech žen na celém světě – pokud se mám dívat na ženskou krásu, tak v její přirozené formě, třeba jako to známe z reklamy na nejmenovanou kosmetiku, kde jsou tlusté, staré, vrásčité ženy všech možných ras. Díkybohu že teď, po zrušení Grid Girls, je F1 genderově vyvážena, bylo mi doteď trapně z toho, jak jsou tam ženy zneužívány. To to sakra nikoho nenapadlo dřív?! Teď je konečně F1 korektní. Tedy, měla by být, ale není, podle mne ne, je to stále málo, já si myslím, že je tam moc mužů, moc pohledných mužů, udělal bych na startovním roštu větší škrty a zbavil bych se také mladých sexy štramáků. Co na tom, že jsou to shodou okolností závodníci?!

Za mne by bylo zapotřebí zcela překopat ideu F1, odstranit muže a ženy a do závodních speciálů posadit (a teď se omlouvám, protože jako stará škola vychovaná v rámci tradičních evropských tradic v křesťanském duchu, kde se lidé dělí na ženy a muže, neznám úplně tu správnou terminologii) eunuchy, muža, chlapny. A ideálně taky psy a kočky, protože co kdyby to byly lidé, jen s novou, ještě zcela nepopsanou sexuální orientací? Hlavně je neurazit. A neurazit diváky.

Z důvodů, abych uvedl příklad, ponižující to je pro ženy a jak hnusné je to pro muže, dívat se na mladé a atraktivní, spoře oděné dívky, přiložím galerii z nějakých jiných motoristických show. Mimochodem slovo „spoře“ je zde dost k smíchu, protože jde o dívky oblečení absolutně normálně, nejde o žádné vulgární sexuální orgie, ne v době, kdy na dvě kliknutí najdete na internetu porno tak drsné, že by se i Caligula, který spal se svou sestrou a koněm, styděl. Podívejte se na fotky a prosím potvrďte mi, že spojení mladých atraktivních žen a aut je zcela nepřijatelné, nežádoucí.

Já chci v televizi sledovat reklamy, kde si žena stěžuje na vaginální infekci nebo řeší nedosahování orgasmu (je třeba koupit si nový gel), ale v žádném případě nesnesu, abych na televizní obrazovce viděl v rámci královny motorsportu (mimochodem navrhuju zrušit tento termín, je to sexistické, namísto „té“ královny by to chtělo nějaké neutrální slovo, třeba „to králo“) hezké mladé holky. Uráží mě to. Naštěstí jde F1 jen na placeném kanále a já nejsem takový idiot, abych utratil byť jen deset haléřů za něco, co opravdu nepotřebuji vidět.

PS: Na titulní fotce je Stirling Moss. Pardon, Sir Stirling Moss, rytíř, nositel Řádu britského impéria. Zhnusený z toho, jak kolem něj stojí ty nebohé ženy, zneužívané a násilím držené jako show girls v rámci Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

1.2.2018 10:04| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist