Tankujete prémiová paliva? Pomozte v projektu dárcovství kostní dřeně!

Propagační akce? Možná, ovšem s reálnými možnostmi jak finančně pomoci v oblasti léčby zhoubných onemocnění krvetvorby. Je to jen na vás.

Je to vlastně jednoduché. Stejně jezdíte autem, stejně tankujete palivo, tak proč nespojit nutné s užitečným a nepomoci v rámci vzájemné pomoci? Situace je taková, že společnost Shell Czech Republic a.s. rozšiřuje své působení na poli pomoci v oblasti léčby zhoubných onemocnění krvetvorby a nově podporuje také Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM. Tím, že navazuje na dlouhodobou úspěšnou spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje a podporu projektů Banky pupečníkové krve dává možnost zapojit se a přispět dobré věci pro členy věrnostního programu Shell ClubSmart.

Nebudeme si nalhávat, že nejde o promo značky, jde, nicméně ušlechtilý záměr projektu upřít nelze. A pokud je tady volba buď si za natankované palivo, respektive body vzít nějaké cetky, anebo tím přidat peníze na konto dobročinné věci, je na každém, jestli odjede od čerpací stanice s cetkou anebo dobrým pocitem, že body za palivo přeměnil v peníze.

Jde o to, že body nasbírané za tankování na čerpacích stanicích Shell či využití dalších jejich služeb mohou věnovat nadaci, přičemž společnost Shell za každý takto darovaný bod poukáže na konto Kapky naděje jednu korunu. Výtěžek bude sloužit nově také k uhrazení vstupních vyšetření potenciálních dárců kostní dřeně Registru, a usnadní tak rozšíření existující databáze. Český registr dárců krvetvorných buněk (dříve Český registr dárců kostní dřeně) při pražském IKEM se soustředí na vyhledávání, nábor a evidenci vhodných dárců nebo štěpů pupečníkové krve pro pacienty doma i v zahraničí.

Nejzásadnější fáze procesu, testování vhodnosti potenciálních dárců pro zapojení do programu Registru, přitom provází vysoká finanční náročnost, přičemž náklady nejsou hrazeny pojišťovnou. Neříkáme, abyste tankovali u Shellu, nejsme propagátory značky, jakkoli jejich paliva jsme testovali a můžeme je doporučit, ale pokud už u něj tankujete, zkuste o dárcovství, anebo aspoň o věnování svých bodů, popřemýšlet.

30.8.2016 5:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist