Shell a Billa prohlubují spolupráci, prodej čerstvých potravin bude na 42 čerpacích stanicích

Pokud vás dosavadní možnost nakupovat na čerpacích stanicích jako v supermarketu zaujala, tak vás potěší zpráva, že systém se rozšiřuje na dalších sedmatřicet míst.

Nemohli jste si nevšimnout, tedy pokud čerpáte palivo na stanicích značky Shell. Více než rok na pěti vybraných stanicích fungovalo prodej ve stylu Billa, který tato společnost ve spolupráci s Shellem zajišťovala. A teď je jasno, koncept se osvědčil a společnosti Shell Czech Republic a.s. a Billa s.r.o. dnes oznámily významné prohloubení vzájemné spolupráce.

V červnu loňského roku se tedy spojily společnosti Shell a Billa a jelikož se jejich počin setkal jak s ekonomickou návratností, tak ohlasem u zákazníků, obě značky se rozhodly vzájemnou spolupráci rozšířit a zpřístupnit prodejní koncept stop & shop na dalších 37 čerpacích stanicích po celé České republice.

„Naším dlouhodobým cílem je poskytovat zákazníkům kvalitní pohonné hmoty, inovativní služby a koncepty zpříjemňující jejich cestování. Jsme hrdí, že jako první provozovatel čerpacích stanic na českém trhu tento typ prodeje zavádíme do významné části své sítě. Máme s ním bohaté zkušenosti ze zahraničí, ale velmi příjemně nás překvapily i první reakce českých zákazníků.“

„Je naší ambicí stát se dobrým sousedem pro všechny, kteří chtějí uspořit čas, potřebují rychle natankovat a nakoupit kvalitní čerstvý základní sortiment potravin třeba cestou do práce nebo domů ke svým nejbližším,“ hodnotí výsledky pilotního provozu a zároveň rozšíření počtu čerpacích stanic s prodejním konceptem stop & shop Petr Pražský zodpovědný za provoz čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě.

Jak probíhal první rok prodeje? Během pilotního projektu byly shromažďovány podněty od zákazníků i zaměstnanců čerpacích stanic a na jejich základě se prodejní koncept upravoval. V porovnání s předcházejícím obdobím byl zaznamenán nárůst počtu zákazníků i obratu. Denní průměrný nárůst transakcí v obchodech se zvýšil řádově o čtvrtinu, zatímco počet tankování narostl řádově desetiprocentně. Rozšíření konceptu stop & shop na vybrané stanice nabídne v průměru 1 500 položek zboží, které bude pro zachování nejvyšší čerstvosti zaváženo 3x týdně.

Mezi nejoblíbenější zákaznický sortiment Billa se řadí čerstvé pečivo, chlazené zboží (zejména uzeniny, sýry a jogurty) a čerstvé ovoce. Nealkoholické nápoje pak patří dlouhodobě k nejprodávanějším položkám na každé čerpací stanici.

Expanzi konceptu doprovází zásadní proměna interiéru čerpacích stanic, pozornost je zaměřena na pečlivému školení personálu, přičemž pro zajištění provozu nových prodejen každá čerpací stanice přijme jednoho nového zaměstnance, přestavby vybraných převážně městských čerpacích stanic začaly a všechny by měly být hotovy nejpozději do konce letošního roku.

zdroj: Shell

26.10.2015 8:35| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist