Na okruhovém dnu AmaterCup DiRT Track Driving v Sosnové

René, já a Rudolf chodíváme, ehm, ne na golf, ale o víkendu sedneme do auta a jedeme se vyžít na závodí okruh. Naposledy byla příležitost na dráze u České Lípy.

Některé závodní okruhy s postupujícím podzimem a rizikem sněhové pokrývky ukončují svou sezonu a zazimovávají, některé ne, třeba jako ten v Sosnové u České Lípy. Akce, na kterou jsme vyrazili, svým názvem evokovala možnost deště, podzimní sloty, ale nebylo tomu tak, podmínky byly téměř ideální.

Náplní šlo o celodenní volné jízdy na kompletním závodním okruhu (včetně bývalé šotoliny – znalci vědí) a nijak složitý harmonogram zahrnoval start s rychlou administrativou a bezpečnostní rozpravou, a následné volné jízdy s otevřenou dráhu až do chvíle, kdy se začalo stmívat.

My jsme vyjeli do Sosnové s kompletní flotilou aktuálních modelů značky Subaru. Bez WRX STI, ta ovšem na místě byla zastoupena jinými jezdci, a to od první až po poslední generace, chyběl jen hatchback pro úplnost řady. Nechyběla ale konkurence Subaru, totiž Mitsubishi Lancer Evo, opět v několika exemplářích, velmi četně a hojně byly zastoupeny vozy značky BMW, opět od těch starších, až po nejmodernější reinkarnaci emkové myšlenky.

Byla zima, což znamená velmi příjemné podmínky na ježdění, pneumatiky i motory (až na pár výjimek) bylo snadné uchladit, dráha navíc slušně klouzala, stejně po celé své délce, a tak kdo chtěl jezdit bokem, mohl. A také tak činil. Závěrem ještě zpráva, že toto nebylo poslední akcí roku 2016 pro nadšeneckou veřejnost, další příležitostí bude předvánoční setkání v sobotu 17. prosince.

23.11.2016 9:40| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist