Goodyear Dunlop představil novinky na zimní sezónu 2016

Zimní sezona je tady, optikou producentů pneumatik určitě, jakkoli venku slunce ještě docela pěkně svítí a teploty jsou vysoko nad nulou. Podzim uteče jak voda a je třeba se včas na zimu vhodným obutím připravit.

Své o tom ví Goodyear Dunlop, který přichází hned se dvěma novinkami. Tou první je Winter Sport 5 SUV a hned je zřejmé, že i výrobce pneumatik reaguje na zvýšený zájem o vozy kategorie SUV a přichází s tou specificky zaměřenou pneumatikou.

„Stejně jako vlastní zimní podmínky vyžadují i SUV od pneumatik určité specifické vlastnosti. SUV mají výše položené těžiště a jsou také těžší. Na jejich pneumatiky proto působí vyšší síly a brzdění i ovládání vozu je tak obtížnější. Aby zůstalo vozidlo na silnici za všech okolností ovladatelné, musí jeho pneumatiky disponovat mimořádnými vlastnostmi. To je důvod, proč naši inženýři spojili nejlepší odborné znalosti našich zimních pneumatik a vozidel SUV, aby tyto požadavky a očekávání našich zákazníků naplnili. Tak vznikla řada Winter Sport 5 SUV, která přináší vyšší přilnavost a lepší jízdní vlastnosti,” řekl Alexis Bortoluzzi, marketingový ředitel osobních pneumatik společnosti Goodyear Dunlop v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika.

Řada Winter Sport 5 SUV zajišťuje lepší obranu proti aquaplaningu díky hlubším dezénovým drážkám, které odvádějí větší množství vody, nabízí nejvyšší laterální přilnavost na kluzkém povrchu díky zkoseným příčným drážkám, rovnoběžných s hranami bloků, které se lépe rozevírají a zachycují na povrchu vozovky.

Poskytuje vynikající výkonnost na silnicích pokrytých sněhem díky optimalizovanému počtu a geometrii bloků běhounu, které zvyšují pevnost a rovnoměrné rozložení tlaku. Na jaké vozy se nové obutí hodí? Tak třeba na Chevrolet Captiva, Lexus RX, Opel Antara, Land Rover Discovery 4, Range Rover, Land Rover Discovery Sport, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Turbo, Volkswagen Touareg, Audi Q3, BMW X3, Jeep Patriot, Jeep Renegade, Volkswagen Tiguan.

Společnost Goodyear průběžně zdokonaluje svou špičkovou technologii pro zimní pneumatiky a jako zatím svou poslední novinku uvádí na trh nové pneumatiky určené především pro modely SUV: UltraGrip Performance SUV Gen-1. Jaké jsou hlavní technologie a nové rysy pneumatik UltraGrip Performance SUV Gen-1? Máme zde příčné drážky a dezén běhounu se systémem tvarových zámků. Konstruktéři značky Goodyear vysvětlují: Aby se vykompenzovalo vyšší zatížení (celková hmotnost) vozidla, musí být pneumatiky pevnější. Kromě jiných výhod zlepšují tužší bloky ovládání vozu na mokré vozovce.

Navzdory vyšší tuhosti si však bloky (díky zvláštnímu uspořádání příčných drážek) uchovávají dostatečnou pružnost, což zlepšuje záběr na sněhu. Přínosem pak má být lepší vyvážení mezi ovládáním na suché vozovce a výkonností na sněhu Speciálně pro SUV upravené uspořádání bloků a příčných drážek, kdy bloky jsou nyní zkosené a nikoli úplně rovné, což zlepšuje záběr na sněhu. Co z toho? Lepší brzdné vlastnosti a trakce na zasněžených a zledovatělých silnicích.

Je zde optimální styčná plocha s vozovkou, protože je vůz těžší, jsou více zatíženy i jeho pneumatiky. Aby toto vyšší zatížení vyrovnal, zvětšil Goodyear ve srovnání s předchozí generací pneumatik šířku styčné plochy (stopy). Větší plocha pryže na silnici rovná se lepší kontakt s povrchem a tedy i vyšší stabilita. A v neposlední řadě funguje indikátor optimálního výkonu běhounu. Během životnosti pneumatiky se symbol vločky na pneumatice postupně stírá. Jakmile úplně zmizí, je třeba pneumatiku vyměnit, mají-li být zachovány optimální vlastnosti pro jízdu v zimních podmínkách.

Pak pomáhá řidiči dodržet přesný interval výměny a zajistit tak optimální výkonnost v zimních podmínkách. Stejně jako v předchozím případě zahrnuje nabídka širokou, obvyklou řadu rozměrů, a pneumatiky lze použít třeba na Lexus RX, BMW X1, BMW X3, BMW X4, Audi Q3, Jeep Renegade, Renault Kadjar, BMW X3, Jeep Patriot, Nissan X-Trail, Volkswagen Tiguan, BMW X5, Land Rover Discovery, Volkswagen Touareg, Mercedes-Benz G Class.

27.9.2016 7:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist