Koronavirus zasáhl každého. O to cennější jsou nabídky pomoci. Společně to zvládneme

Epidemie zákeřného koronaviru zasáhla úplně každého. Ať už potřebujete pomoc, nebo pomoc nabízíte, společně to zvládneme!
90593420_3162901987076873_9055724353596948480_o-1100x618.jpg Zdroj: Auto ESA

Současná situace kolem epidemie koronaviru není pro nikoho vůbec jednoduchá. Vedle strachu o zdraví nejen vlastní, ale také všech blízkých, především starších rodičů, kteří patří do nejohroženější skupiny, sílí také existenční obavy. Koronavirus je totiž nečekanou ranou nejen pro zdravotnictví, ale i pro celou ekonomiku.

Vedle boje se zákeřnou nemocí se totiž musíme soustředit na to, jak se vypořádat s nelehkými ekonomickými vyhlídkami. Ze dne na den se zastavila téměř všechna odvětví a hrozba nedostatku finančních prostředků děsí nejen velké společnosti a jejich zaměstnance, ale také živnostníky. O to chvályhodnější je množství iniciativ, které navzdory nelehké situaci vznikají na pomoc druhým.

Pomáhá celé Česko

Výroba a prodej automobilů se prakticky úplně zastavila, a tak když není pro koho vyrábět nová auta, volné kapacity jsou využity k výrobě ochranných prostředků. Škoda se zapojila do výroby respirátorů na 3D tiskárnách, Hyundai daroval vedle 20 000 respirátorů kraji a obcím v okolí výrobního závodu také 10 milionů korun české vládě nebo Kia poskytla flotilu desti vozů na pomoc seniorům, handicapovaným občanům, rodinám s dětmi a dalším ohroženým skupinám obyvatel.

Prodej ojetin také ochladl na naprosté minimum, nicméně dostupná auta nestojí jenom volně „na place“ a nečekají, až o ně bude zase zájem, ale pomáhají rozvážet, co je zrovna potřeba. Třeba do iniciativy věhlasných kuchařů Zdeňka Pohlreicha a Jana Punčocháře, jejichž restaurace denně vaří kolem tisícovky obědů pro záchranné složky v Praze, se rozvozem hotových jídel zapojilo Auto ESA.

Čtěte také: Škoda bojuje proti koronaviru 3D tiskem

Ze silnice do vzduchu

Půjčovny obytných vozů zase pomáhají zdravotníkům v nemocnicích nebo pečovatelům v domovech seniorů, když poskytují personálu útočiště v karavanech, aby nemuseli zbytečně jezdit hromadnou dopravou a riskovat tak nákazu koronavirem, ale mohli být ke svému zaměstnání co nejblíže. Iniciativa Piloti lidem zase povýšila rozvoz zdravotnického materiálu nemocnicím do vyšší dimenze, když rozváží ochranné pomůcky sportovními letadly.

A existuje spousta dalších větších či menších projevů lidské sounáležitosti, o kterých ani nevíme. Možná naopak potřebujete nutně pomoc vy nebo vaše podnikání – menší autoservis nebo obchod s náhradními díly, který náhle přišel o zdroj obživy. Pro vás je tu program SpolečněToZvládneme, který Autoweb plně podporuje.

#spolecnetozvladneme

Hlavním cílem iniciativy je pomoci jednoduše se zorientovat v množství přijímaných legislativních rozhodnutí a odpovědět na otázku, která opatření se vás týkají a jak vám mohou ulehčit současnou nelehkou situaci. Další náplní programu je poskytování aktivní pomoci při řešení konkrétních problémů spojených s pandemickou krizí.

Pokud chcete mít přehled, s čím vším můžete aktuálně počítat, doporučujeme vám stáhnout si do telefonu Infokartu projektu od společnosti YourPass, pravidelně sledovat webové stránky Společně-to-zvládneme.cz a sledovat hashtag #spolecnetozvladneme na sociálních sítích.

Společně to zvládneme!

3.4.2020 11:55| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist