Dálniční známky – jízda bez kupónu bude možná legální. Elektromobilem…

Nejen Německo počítá s úlevou v podobě platby za dálnice pro vozidla poháněná alternativním palivem. Podobný počin se připravuje i v České republice.
titulka-31-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

V České republice předalo ministerstvo dopravy do mezirezortního řízení novelu zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích. Novela se týká toho, že vozidla poháněná čistě na elektřinu by nově měla 100 % úlevu z placení dálničních poplatků a u vozidel spalujících stlačený zemní plyn neboli CNG se bude jednat o úlevu 50 %.

„V dokumentu zatím nepočítáme s úlevou pro vozidla spalující zkapalněný zemní plyn (LNG) a vodík, jelikožse v ČR tato vozidla vyskytují jen v malé míře,“ řekl Jan Bezděkovský z ministerstva
dopravy.

V závěsu nové registrační značky

V přípravě je také nové označení vozidel poháněných alternativním palivem. V současné době se tento návrh novely zákona připravuje a co nevidět bude předán do mezirezortního připomínkového řízení.

Tento krok je hodně důležitý například pro obce, kraje, celní správu a PČR, jelikož budou moci na dálku identifikovat ekologicky úsporné vozidlo a dle toho nastavit efektivní opatření pro svou oblast působnosti.

16.3.2018 8:00| autor: Autoweb.cz | zdroj: Spolek Čistá mobilita

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist