Rychlé tipy co dělat, když silničáři nevyjedou

Sníh má tu vlastnost, že jej (v zimě) nikdo nečeká, jistě ne silničáři. Pokud se blíží ochlazení a možnost sněhu, co dělat, když bílá nadílka nečekaně zasype silnice?
shutterstock_2238937691-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Jsou témata, která platí stále a dokola, před pěti lety stejně jako dnes… Takže se opět po čase podívejme na situaci, když napadne sníh a silničáři nevyjedou. Tedy ehm, víme to všichni, jak to je, takže nenadávejme na silničáře, jejich kapacity nejsou neomezené. Takže ještě jednou i pro ty , co tomu nerozuměli – pokud u vás ještě nesněží, tak pravděpodobně opravdu bude sněžit! Čili podmínky na silnicích se rapidně změní a je třeba se připravit a přizpůsobit.

Už jsme (mnohokrát) řešili, jak připravit auto na zimu, průběžně řešíme jak se na limitní a nečekané podmínky připravit po řidičské stránce a teď tedy rada poslední, co dělat, když nasněží a silničáři nevyjedou/vyjedou, ale nedojedou k vám, bydlíte mimo hlavní tahy a silničáři k vám nejezdí.

Nevyjíždějte

Vážně, je to tak a to není jen z naší hlavy, ale říkají to také provozovatelé kurzů bezpečné jízdy. Pokud nemusíte, nevyjíždějte. Nejde o to, že vy to máte v ruce, ale ten, koho potkáte na silnici třeba ne, třeba nejede na zimních pneumatikách a tím, že cestu na nákup odložíte o den, třeba předejdete možnému karambolu.

Připomeňte si základní pravidla pro jízdu na sněhu

Když už musíte vyjet, pokud máte zimní gumy, rychle si projděte základní pravidla řidičských pravidel, třeba tím, že se vrátíte k našemu seriálu Jak být lepším řidičem.

Sundejte nohu z plynu

Všechno, co za volantem umíte na okruhu, na silnici, prostě za sucha, se na sněhu musí odehrávat za nižších rychlostí. Zpomalte. Tak moc, jak je to nutné. Lepší přijet do cíle o deset minut později, než nedojet nikdy.

Nevyjíždějte. Vážně…

Pamatujete si na někdejší kalamitu, kdy na D1 stály v mrazu, bez jídla, pití a paliva (ještě že pražští taxikáři byli tak milosrdní, že jezdili v protisměru a prodávali účastníkům nehody benzín v kanystrech) desítky aut? Nemusíte-li, tak tak nechte auto v garáži.

Jasně, žádná moudra, nic světoborného, přesto ale staré a jednoduché pravdy, které mají stále svou hodnotu a vyplatí se je jimi řídit. A z naší strany poslední rady před tím, než zima v plné síle definitivně udeří. Jezděte opatrně, ať se v klidu a pohodě na jaře, třeba někde na okruhu, zase potkáme. A užijte si sníh!

13.2.2023 10:00| autor: Redakce | zdroj: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist