thinkstockphotos-141951377-352x198.jpg

Převod auta: Jak vyřešit administrativu s přepisem ojetého vozu?

Autoporadna

Co je třeba udělat a jak postupovat před, při a po pořízení „nového“ starého auta? Připomeňme si několik rad.

Diskuze

10 komentářů

  Miroslav Pagáč

  Jí žil v tom, že při nákupu auta v bazaru se nemusím o nic starat. Tak jak jsem to našel na stránkách AAA auto:

  Pomůžete mi s vyřízením „administrativy“ (STK, emise apod.)?
  Nejenže pomůžeme, ale umíme vyřídit veškerou potřebnou administrativu (STK, emise, převody…). Více informací získáte na příslušné pobočce.

  Miroslav Pagáč

  Jinak bych doplnit docela přehlednou tabulku, co je potřeba pro nákupu či prodeje vozu:
  https://www.aaaauto.cz/cz/doklady-potrebne-k-prodeji-auta/text.html?id=758

  Třeba když chcete vyřizovat úvěr, je dobré mít sebou potvrzení příjmu, dost lidí na to stále zapomíná…

  honza k.

  Tak jsem si myslel, že se člověk nemusí o nic starat. Přeci jen, já se v byrokracii moc nevyznám, a nehodlám mít kvůli tomu, že jsem na něco zapomněl problémy. Na druhou stranu počítám s tím, že to nebude zadarmo. I v AAA auto a vlastně asi všude jinde, kde se zabývají kompletním servisem, je toto zpoplatněné… Říkají tomu administrativní poplatek, nebo tak nějak…

  Rudolf

  Když jsem kupoval auto v autobazaru AAA auto, tak jsem se o přepis vůbec nemusel starat, vše to vyřeší. Dokonce i pojištění vyřídíte přímo v bazaru.

  Martin

  Podařilo se mi vyřídit si výhodnější úvěr v autobazaru AAA auto, než jaké podmínky mi nabízel bankéř v bance. Docela mne to zarazilo, ale je to tak mají tam možnosti financování přes několik společností.

  Alfred

  Ono to záleží, kam přesně se ojeté auto prodává, já jsem ho prodával do AAA auto a stačilo tam vše jenom podepsat, a pak už jsem se nemusel starat vůbec o nic.

  Jirka

  Prodával jsem ojeté auto, a abych nemusel řešit problémy s přepisem, tak jsem se rozhodl ho prodat do autobazaru AAA auto, kde všechny tyto formality vyřeší za zákazníka.

  Klára Sanetrníková

  O převod automobilu na mě, když jsem kupovala ojeté auto v AAA jsem se vůbec starat nemusela, všechno vyřídí autobazar za zákazníka. Což pro mě byla opravdu velká výhra, protože já se v tomhle vůbec nevyznám.

  Jiří

  Úvěr, pojištění i přepis auta v AAA auto vyřídí za zákazníka, vím to z vlastní zkušenosti. A je to velice dobré, protože se nemusíte vůbec o nic starat.

  Kamil

  Myslím si, že dost dobré rady. Díky mockrát. Je pravda, že přepis auta není jen tak. Já například měl při přepisu auta docela problémy s ekologickou daní. Naštěstí stačilo trochu zagooglovat a narazil jsem na tento článek https://www.tipio.cz/ekologicka-dan/ kde to je všechno srozumitelně vysvětleno.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist