Doprava na Barrandovském mostě nabývá na dramatičnosti. Od března se ze Strakonické ulice na Jižní spojku nedostanete

V pondělí 11. března silničáři uzavřou nájezdovou rampu na Barrandovský most v Praze ze Strakonické ulice. Řidiči budou muset zvolit objízdnou trasu, nebo dojet až k Lihovaru, kde využijí vratnou rampu. Komplikace nastanou i ve směru na Barrandov a Strakonice, kde se v podjezdu uzavře jeden jízdní pruh.
rsz_dokoncene-prace-na-bm_492023-1100x618.jpg Zdroj: TSK

s

Jízda po Barrandovském mostě je v poslední době o nervy. A to i ve víkendové termíny, kdy by cestování mělo být relativně pohodové a bez aut. Ostatně, zkoušeli jste si z Jižní spojky ve směru do centra, odbočit na Barrandov nebo Strakonice? Tento zážitek doporučujeme všema deseti. Kromě toho, že vás celá záležitost zdrží o desítky minut, tak ani řidiči jedoucí z Modřan vám nervy neušetří. Hlavně proto, že silničáři zde uzavřeli jízdní pruh a cyklostezku, aby vše připravili pro nynější rekonstrukci. A bude hůř.

Na točnu k Lihovaru

Dne 11. března 2024 se začne s hlavními pracemi na třetí fázi oprav Barrandovského mostu, kdy na místo přijede těžká stavební technika. Vzhledem k významu těchto prací pro dopravu, je nutné se na ně řádně připravit, a proto budou řidiči čelit omezením již od soboty 9. března, kdy začne instalace dočasného dopravního značení. Tato příprava potrvá asi dva dny, načež v pondělí ráno začne samotná rekonstrukce. V letošním roce jsou naplánovány dvě poslední etapy oprav, které by na sebe měly plynule navazovat. Je logické, že se silničáři bijí do prsou, že se celková rekonstrukce zkrátí o rok, ale jak to bude vypadat při cestování, nechceme ani domýšlet.

Jak jsou práce naplánovány?

Ve třetí etapě se práce dotknou severní poloviny severního mostu (blíže k Podolí) a přilehlého chodníku na římse. Bude se jednat o dva pravé pruhy ve směru z Jižní spojky a nájezdu z Modřanské ulice na Smíchov. Bourat ses bude celá římsa s chodníkem, včetně vozovkového souvrství, izolace a vyrovnávajícího betonu. Konec oprav se očekává na konci letních prázdnin. V poslední etapě se pak práce přesunou na jižní část severní konstrukce, tedy na dva levé pruhy od Jižní spojky na Smíchov.

V praxi to pro řidiče znamená, že budou jezdit v každém směru ve třech namísto čtyř pruhů. A ve směru z Jižní spojky auta v levém pruhu přejedou do protisměru.

Trpělivost růže přináší?

Zdeněk Hřib, náměstek primátora Prahy pro dopravu, apeluje na řidiče a žádá je o trpělivost a ohleduplnost, neboť tato etapa rekonstrukce bude mít na dopravu ve městě velký vliv, větší než předchozí fáze. Důrazně upozorňuje na významnou výzvu, kterou představuje dokončení zbylých etap během jedné stavební sezóny, což by mělo umožnit celkové dokončení rekonstrukce mostu ještě tento rok a vyhnout se dalším omezením v budoucnu. Díky zkušenostem z předchozích etap věří v úspěšné zvládnutí bez větších problémů.

27.2.2024 1:00| autor: Redakce Autoweb.cz | zdroj: barrandak.cz, Magistrát hlavního města Prahy, TSK Praha
Více o tématu: autaspojky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist