Velikonoce? Pozor na opilce a riziko dopravních nehod.

Největší křesťanské svátky jsou tady. Během nich vyrazí na silnice víkendoví řidiči a cyklisté pod vlivem alkoholu.

Nejde o naše zatrpklé postoje, averzi vůči alkoholu či jízdním kolům. Na bicyklu jezdíme, a občas si nějakou kapku ohnivé vody také dáme – ale nikdy ne před jízdou autem! A to je problém, který se týká zejména velikonočních svátků.

Upozorňuje na to například Slavia pojišťovna, která evidentně vychází ze svých statistik, a připomíná, že během Velikonoc bývá na silnicích intenzivnější provoz. Jde o to, že bývá tradičně delší volno a lidé cestují na chaty a za příbuznými, čili je třeba počítat s vyšším rizikem dopravních nehod. A „svátečními“ řidiči.

Dalším problémem je, když lidi oslavující svátky jara spojí své radovánky spojují s konzumací alkoholu. Právě Velikonoce jsou rizikovým obdobím s ohledem na nehodovat pod vlivem alkoholu. Prevence? Pro slušné účastníky provozu, kteří jezdí ze zásady „čistí,“ asi žádná, předvídat opilce v protisměru dost dobře nelze.

Zobrazit všechny fotografie

Ve spojení s „aprílovým počasím,“ které se může projevit extrémními změnami teplot a výkyvy až k bodu mrazu, nenadálými srážkami, dešťovými, ale třeba také krupobitím, a nečekanou variabilitou přilnavosti (voda, listí, bláto na silnici…), před sebou máme skutečně řidičsky velmi náročné období.

14.4.2017 9:40| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist