Ptačí trus prý sám o sobě lak nepoškodí

Kyselina v ptačím trusu sama lak na autě nepoškodí, je k tomu ještě potřeba sluneční záření. I tak ale platí jedno – rychle flek umýt.

Ptáci jsou zlo. Své o tom ví piloti a cestující letu 1549 US Airways z New Yorku do Charlotte, jejichž Airbus A320 byl hned po startu z letiště La Guardia zasažen velkým hejnem ptáků a musel nouzově přistát na řece Hudson doslova v centru New Yorku. Naštěstí se tehdy nikomu nic nestalo.

Pro řidiče ptáci představují také velké nebezpečí, ale za co je jako majitelé aut nenávidíme, je jejich trus. Ptáci trousí neustále, kdekoli mají příležitost. A jestli pod větví, na které zrovna sedí, stojí starý Citroen nebo naleštěné Ferrari, to je jim jedno. Prostě trousí a trousí a trousí. Nejhorší je, že některé automobilky tyhle potvory ještě podporují v množení…Pro majitele aut je ptačí trus strašákem, který dokáže kvůli svému agresivnímu složení doslova vyleptat díru do laku. Jenže technici z firmy Autoglym zabývající se výrobou a vývojem ošetřujících připravků na lak tvrdí, že ptačí trus sám o sobě problémem není – pokud tedy není vystaven přímému slunečnímu záření.

Zatímco lak automobilu se na slunečním světle vlivem záření ohřívá a měkne, trus naopak tvrdne. Až auto vychladne, například v noci, lak se spojí s trusem a jeho agresivní kyselé složení začne pracovat. Jediná cesta, jak předejít poškození laku, je ihned nánosy trusu odstranit. A Autoglym samozřejmě radí, že je k tomu nejvhodnější jejich přípravek „Odstraňovač ptačího trusu“ za výhodných 5 liber a 25 penny…

autoweb.cz

6.5.2011 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist