Dálniční známka 2019: Už víme, jak bude vypadat a kolik bude stát!

Ačkoliv si stále užíváme letních teplot, brzy nám na dveře zaklepe zima, a to znamená brzký konec platnosti dálničních známek pro rok 2018. Proto ministr dopravy Ťok představil nové a prozradil také, kolik budou stát.

Foto: Twitter

Každý rok touto dobou Ministerstvo dopravy České republiky ukazuje podobu a cenu dálničních známek pro rok 2019. Pro příští rok se mění jen jejich podoba a barevné rozlišení. Znovu se tak budeme setkávat se třemi barvami a grafickými tvary. Modrý ovál bude určen pro kupón s platností 1 rok, žlutý čtverec pro kupón s platností 1 měsíc a červený trojúhelník bude platit 10 dní.

Pro příští rok se nijak nemění ceny kupónů. Pokud tedy budete kupovat známku na rok, připravte si 1 500 Kč. Známka s platností 1 měsíc vyjde na 440 Kč a dálniční známka s platností 10 dní na 310 Kč. Stejně jako každý rok bude dálniční známky možné koupit na poštách, čerpacích stanicích, v centrále ÚAMK, na pobočkách Cash Point nebo v některých provozovnách ABA (Autoklub Bohemia Assistance).

Co se dálničních známek týká, již brzy bychom se měli dočkat velké změny. Od roku 2021 bychom se měli rozloučit s jejich současnou podobou, kdy známky lepíme na čelní okna. Podle ministra Ťoka bychom od tohoto roku měli používat systém elektronických dálničních známek, který funguje třeba na Slovensku nebo v Maďarsku.

7.9.2018 12:00| autor: Anna Russová | zdroj: twitter.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist