Jak bezpečně převážet autem vánoční stromek? Pozor na správné uchycení!

Předvánoční shon spojený se sháněním dárků a dalších náležitostí má i bezpečnostní souvislosti. Zatímco při cestě na chalupu nebo na dovolenou tomu motoristé věnují patřičnou pozornost, studie ukazují, že při přepravě na kratší vzdálenosti významně větší procento řidičů hřeší na štěstí a spokojí se s provizoriem.
titulka-20-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Pinterest

To však může mít fatální dopad na bezpečnost přepravovaných osob. I nehody v relativně malých rychlostech totiž mívají vážné zdravotní následky, které v žádném případě nestojí za pár minut ušetřeného času. Jak tedy správě převážet vánoční stromek a dárky?

Jeden z ambasadorů projektu Bezpečný pátek, youtuber Pedro, vysvětluje v naučně zábavném spotu, publikovaném na oficiálním Youtube kanále Škoda Auto, jak si správně počínat při převozu vánočního stromku. Stromek můžete odvézt jak na střeše, tak uvnitř vozu, vždy ale musíte pamatovat na to, že je třeba vánoční stromek řádně uchytit.

Ilustrační video realizované experty týmu výzkumu dopravní bezpečnosti automobilky Škoda zase demonstruje nebezpečí v podobě volně položených předmětů ve voze, které se při nárazu stávají nebezpečnými projektily ohrožující posádku automobilu. Vánoční dárky a jiné objemné předměty proto vždy patří do zavazadelníku a neměly by být volně umístěny v interiéru vozu.

13.12.2018 2:00| autor: Autoweb.cz | zdroj: Škoda
Více o tématu: Škodavánoční stromek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist