Autoweb na Brno Tuning Show 2016

Klasické závodní speciály, tuningem obdařené vozy napříč značkami, modely i ročníky, závodní okruh otevřený pro volné jízdy veřejnosti. Tedy ideální recept na "petrolheadskou" zábavu.

Jak jsme slíbili, tak jsme také udělali a v neděli 10. dubna jsme vyrazili na avizovanou akci na Masarykově okruhu, tedy na Brno tuning Show 2016. I když nejsme příznivci zásadně upravených aut, po zkušenostech z minula jsme se nenechali tuningem v názvu znervóznět, tento podnik je totiž víc než jen o srazu oplastovaných aut s naleštěnými motory a hlučnými audio soustavami.


Ty tedy samozřejmě na akci nechyběly, stejně jako „nezbytné“ aktivity typu soutěže o nej vytuněnce nebo sprinty na čtvrt míle na cílové rovince závodního okruhu, my jsem ale spíšen inklinovali k návštěvě depa, ve kterém čekaly závodní speciály pro Penrite Classic Cup. sledovat klasické stroje na okruhu bylo velmi atraktivní. Nicméně atraktivnější bylo samozřejmě po dráze přímo jezdit. My jsem vyrazili do Brna naším testovacím Fordem S-Max, nickéně pro jízdy na závodním okruhu jsme přesedli za volant Porsche.

Kromě vyloženě řidičských aktivit probíhala v areálu i řada dalších, doplňkových akcí. Bylo možné sledovat driftovací show, na místě byla Policie ČR připravená na veškeré možné dotazy, záchranné složky předvedly přímo na místě zásah při autonehodě s hořícím vozem a následným vyprošťováním, a pokud jsme na něco zapomněli, tak to prosím berte jako pobídku k tomu, abyste se na podzim, anebo příští rok, až se bude akce zase konat, do Brna vypravili na vlastní pěst.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

My samozřejmě ani v budoucnu na Masarykově okruhu chybět nebudeme, ať už na Tuning Show, na Dnu otevřené dráhy, anebo na jedné z nejbližších akcí, kterou je Jarní cena Brna už 15.-17. dubna 2016 nebo HistoCup ( o kterém budeme později ještě podobněji referovat) o víkendu 6.-8.května 2016.

Atmosféru z akce můžete „nasát“ z přiložené fotogalerie, autory jsou naši dvorní fotografové Martin a Martin Kusynové.

11.4.2016 8:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist