Autoweb na Tuning Show Brno 2015

Pod nenápadným, možná až trochu tendenčním názvem se ve skutečnosti ukrýval vcelku vydařený motoristický festival a my jsme byli u toho. Stálo to za to?

Upřímně, tuning v českém, zprofanovaném pojetí nám v redakci není blízký, mírně řečeno. A na Tuning show do Brna jsme jeli s očekáváním, napětím, jak to bude na Masarykově okruhu vypadat a jestli tam bude i dostatečný prostor pro vyžití tuningem nezasažených motoristických nadšenců. A byl…


Pokud čtete Autoweb průběžně, tak víte, že jsme se chytali vyrazit na závodní dráhu u moravské metropole s Peugeotem RC-Z R, že jsme vyhlásili soutěž o jízdu v závodním Porsche 911, a že byla šance projet se s námi na závodním okruhu v upraveném BMW M5. A mělo toho být mnohem víc. Když to vezmeme od začátku, tak my jsme dorazili na Masarykův okruh už v sobotu večer, ale jen proto, že jsme si chtěli připravit box, páteční program nás až tak nelákal.

Přesto jsme se ale nechali strhnout a vyrazili na boxovou zídku, alespoň na chvilku, mrknout se na sprinty, které probíhaly na cílové rovince. Bylo se na co dívat, ať už myšleno seriozně (pěkná auta, slušné nasazení závodníků) anebo s lehkou ironií (auta, která byla „vylepšena“ zbytečným přidáním balastu ve formě spoilerů a křídel, mnohdy zahalená do neprostupného oblaku naftového kouře). Večerní dění nás nechalo zcela chladnými, party a ohňostroj jsme si nechali ujít a vyrazili na hotel, abychom se ráno mohli na okruh zase vrátit.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

V neděli to už byl jiný „cvrkot.“ Na okruh se sjížděly vozy snad všech možných ročníků, typů i značek, protože se toho mělo v celém areálu konat v rámci Show opravdu hodně. Pokud se odrazíme od tuningu, tak soutěže (a promiňte mi mou neodbornost) v nejvyleštěnějším autě, největší hlučnosti audia či co… nevím přesně a opět sprinty. Zatímco na cílové rovince tuneři dráždili své vozy v jízdy v přímce, na opačném konci okruhu se jel závod do vrchu a tam už lze mluvit o řidičském nadšení i seriozních závodních výkonech.

Za boxy probíhalo driftování – tady by, jen tak mezi námi, bylo zapotřebí ještě zapracovat na podstatě a dát „smykařům“ větší místo. Vedle si dali dostaveníčko majitelé značky Alfa Romeo a pokud někdo chtěl vidět klasické stoje této italské značky, ale i novinky – a tím myslíme několik Alf 4C, měl na brněnský okruh dorazit. Jen o kousek dál se seskupovali v rámci vloženého závodu majitelé youngtimerů. Možná jste zachytili naši zmínky věnovanou Fordu Capri a k tomu se ještě vrátíme v rozsáhlejším materiálu a ani zmiňované Alfy Romeo nepřijdou zkrátka. Takže Tuning show jen a pouze o tuningu? Ani náhodou.

My jsme se těšili na to, až se otevře závodní dráha pro volné jízdy. Peugeot RC-Z R se ukázal být ideálním nástrojem na naši nedělní práci, a protože připravujeme podrobný článek věnovaný tomuto vozu, tak teď jen prohlášení, že je to moc dobré auto, které fantasticky funguje, s až magickou silou,která plyne „pouze“ z šestnáctistovky. Jak jsme se dozvěděli od pravidelných účastníků akce, už prý zažili ročníky, kde bylo více aut i diváků, ale i méně.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Za nás je třeba říct že my jsme byli v tomto ohledu spokojení. I proto, že že jsme si nejenom dobře zajezdili, svezli pár fanoušků, ale že jsme potkali řadu podobně zaměřených a „postižených“ lidí. A že tuning nepůsobil tak vtíravě, jak jsme se před cestou do Brna obávali. Těžko říct co bude za rok, ale pokud se Tuning Show bude konat, my, bude-li to možné, vyrazíme… Stoprocentně ale vyjedeme na brněnský okruh ještě letos, v redakčním kalendáři už máme napevno zarezervovaný termín 25. října 2015. Potkáme se tam?

14.4.2015 10:58| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist