Montenegro, nezávislá česká (off)road movie, míří do kin

Zajímavý filmový počin s automobilovou tématikou míří do českých kin a na zahraniční filmové festivaly. Premiéru očekávejte již 28. července.

Celovečerní snímek Montenegro, začal vznikat již před třemi lety, kdy se malý filmový štáb, čítající pouhých 18 lidí z devíti zemí, vydal v pěti offroadech na road trip do Černé Hory. Tvůrci si dali za cíl na této dobrodružné cestě vytvořit film s mezinárodními ambicemi, který bude pojednávat o střetávání kultur v tak malém izolovaném prostředí, jakým jen auto může být.

Náklady na natočení celého snímku nepřesáhly 700 000 Kč, což je na celovečerní film poměrně nízká částka. Štáb totiž neměl neomezené prostředky na velké zázemí či hotely, a tak i samotné natáčení bylo jakýmsi testem osobnosti a dobrodružným road-tripem.

„Byl to boj. Obzvláště skloubení produkční a umělecké činnosti. Člověk si občas musel vylézt na nejbližší opuštěný kopec a zeptat se sám sebe, proč to vlastně dělá,“ říká režisér a producent filmu Petr Kubík. Spoluautorka scénáře a umělecká režisérka projektu Marianna Stránská k tomu dodává: „Většinou máte zázemí nebo karavan, tady jsme měli jen stany a oheň. Řešilo se mnohem víc, než jen co si herec oblékne.“

Samotný příběh pojednává o srbské studentce psychologie a sociologie Andjele, která se v rámci psaní diplomové práce rozhodne vyrazit na dobrodružnou cestu do Černé Hory se svojí dlouholetou kamarádkou a dvěma cizinci. Cesta jí nakonec ukáže, že život nemusí být řízen pouze rozumem. Premiéra snímku se koná 28. července, které bude předcházet největší motoristická kolona letošního roku i za doprovodu dakarské Tatry.

6.7.2016 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist