Dražba kalendáře Pirelli 2022 vynesla 183 000 korun

Prostředky pomohou onkologickým pacientům.
thumbnail_pirelli2022_st_vincent-1100x618.jpg Zdroj: Pirelli

Ikonický kalendář Pirelli zrealizoval pro rok 2022 kanadský zpěvák, muzikant a fotograf Bryan Adams a je poctou hudebním turné. Propojuje svět muziky a fotografie, nabízí přes sedmdesát snímků a má nápaditý design s obalem evokujícím dlouhohrající desku. Jeden exemplář kalendáře byl tradičně vydražen na iDNES.cz, přičemž výtěžek opět pomůže onkologickým pacientům.

Letošní aukce proběhla ve středu 8. prosince a nabídla především ve svém závěru strhující bitvu o to, kdo raritní exemplář kalendáře získá. Částka se nakonec zastavila na výši 183 000 korun a hrdým majitelem se stal P Zero Club, sdružující řidiče jezdící na pneumatikách Pirelli.

Křesla pro aplikaci chemoterapie

Letošní výtěžek, stejně jako v předchozích letech, poputuje opět na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně, jenž ho použije na nákup dvou speciálních křesel pro chemoterapii. Jedno stojí 170 tisíc korun.

„Mám velkou radost, že jsme mohli opět podpořit onkologicky nemocné pacienty,“ komentoval aukci country manažer Pirelli CZ Jan Mulač. Poznamenal, že letošní rok je pro Pirelli významný hned v několika ohledech: kalendář Pirelli se vrací po roční pauze způsobené pandemií, společnost slaví 150 let od svého založení a její česká pobočka působí 25 let na našem trhu.

„Spojení naší dlouhé historie, špičkové lékařské péče a obrovské profesionality všech zaměstnanců Masarykova onkologického ústavu v Brně může napomoci k lepšímu životu těm, kteří musejí zdolávat velkou výzvu,“ dodal Jan Mulač.

Mluvčí Masarykova onkologického ústavu v Brně Anna Svobodová doplnila, že křesla budou využita v novém stacionáři zprovozněném v první polovině roku 2022. „Jsme velmi rádi, že i letos aukce kalendáře Pirelli pomůže našim pacientům. Onkologická léčba, vybavení, přístroje jsou velmi drahé. Podpory si proto tradičně velmi vážíme,“ dodala Anna Svobodová.

Okno do světa muzikantských turné

Letošní kalendář realizoval Bryan Adams, který si před svůj objektiv pozval desítku umělců a umělkyň. Soupisku čítající Cher, Iggyho Popa, Grimes, Jennifer Hudsonovou, Normani, Ritu Oru, Bohana Phoenixe, Saweetie, St. Vincent a Kali Uchise nakonec doplnil i sám sebou. Skrze hudebníky provádí chronologicky muzikantským životem na šňůrách.

Zpěváci a zpěvačky jsou zachyceni v odlišných denních momentech. „Někteří se probouzejí, jiní se připravují na show, někteří jsou v zákulisí, další odpočívají po vystoupení. Je to vlastně klíčová dírka, kterou se dá nahlédnout do oné zkušenosti,“ přibližuje dramaturgii letošního vydání ikonického kalendáře Pirelli jeho autor. „Je to velmi plastická, mnohovrstevnatá zkušenost. Je v ní hodně krásna, ale jiné její stránky jsou docela temné a zvláštní.“

14.12.2021 9:25| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist