Stomilionové škody na dálnici D1

Přetěžování náklaďáků stojí jen na opravách D1 každý rok minimálně 400 milionů korun.

Při kontrolních měřeních Ředitelství silnic a dálnic na jaře tohoto roku bylo na dálnici D1 zjištěno, že skoro 12% kamionů má přetíženou jednu z náprav. Poškození v takovém případě vzniká nejen na silnici, ale i na samotné soupravě.

Každý den projede dálnicí D1 kolem osmi tisíc nákladních aut, přičemž projetí jednoho kilometru stojí bez ohledu na přetíženost kolem 60 haléřů na pozdější údržbě a opravách. Ročně to vychází na zhruba 400 milionů korun. Náklady na opravu stávajících dálnic a výstavbu nových úseků má řešit navrhovaný systém mýtného, který by měla Česká republika zavést běhěm několika let.

Po negativní billboardové kampani kolem D1 v červnu se konečně začíná tristní situace projednávat i na nejvyšší úrovni ve vládě. Navrhovaná opatření zahrnují vybudování delších úseků se čtyřmi proudy, zlepšení přehlednosti výjezdů od čerpacích stanic, rozšíření počtu odpočívadel, snížení četnosti uzavírek a rozšíření zákazu předjíždění kamionů na delší úseky.

autoweb.cz

12.8.2005 2:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist