Vytrvalostní závod 24h Nürburgring 2019 vyhrál Audi Sport Team Phoenix

Napětím až do poslední sekundy se vyznačoval průběh 47. ročníku čtyřiadvacetihodinového závodu na Nürburgringu.
stazeny-soubor-34-1100x618.jpgCelá galerie 4 Zdroj: Audi

Po turbulentním závěru zvítězilo Audi R8 LMS se startovním číslem 4, které dojelo do cíle s náskokem jednoho kola před loňským vítězným týmem Porsche. Pro Audi Sport Team Phoenix se sídlem na Nürburgringu to bylo již třetí vítězství s Audi a pátý triumf ve dvacetileté historii týmu.

„Tentokrát jsme zvítězili díky jedinečné kombinaci zcela odlišných faktorů. Startovní pole nebylo zcela vyrovnané a naši konkurenti dosahovali většinou lepších časů na kolo. Bezchybné a výborné výkony našich jezdců nás však uchránily před penalizacemi, řekl Chris Reinke, vedoucí oddělení Audi Sport customer racing.

Nová evoluční verze závodního vozu Audi R8 LMS fungovala perfektně a tým Ernsta Mosera znovu dokázal, že je na vrcholu i v mezinárodním porovnání. Tým z vrchoviny Eifel zvítězil na domácí půdě s vozy Audi již v letech 2012 a 2014, předtím tým vybojoval další dvě vítězství.

Tři závodní vozy Audi R8 LMS se po většinu závodu pohybovaly v první desítce. Vůz se startovním číslem 4 se poprvé dostal do vedení až ve 142. kole, a to poté, co byla dlouho vedoucímu závodnímu vozu Porsche udělena časová penalizace.

Šanci na vítězství měl také tým Audi Sport Team Land, který na Nürburgringu zvítězil v barvách značky Audi v roce 2017. Avšak dvě hodiny před koncem závodu musela posádka Christopher Haase/Kelvin van der Linde/Christopher Mies/René Rast ze závodu odstoupit kvůli poškozené pneumatice závodního vozu Audi R8 LMS týmu Wolfganga Landa.

Veškeré naděje tak byly kladeny ve čtveřici jezdců Audi Sport, Pierre Kaffer/Frank Stippler/Dries Vanthoor/Frédéric Vervisch, kteří se svého úkolu zhostili mistrně. Cílem projel teprve 21letý belgický jezdec Dries Vanthoor, pro něhož to bylo první vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu. Poprvé se z triumfu v tomto náročném závodě radovali také Pierre Kaffer, který v regionu Eifel vyrůstal, a Frédéric Vervisch.

24.6.2019 3:30| autor: Hugo Kottás | zdroj: Audi