Značka Audi vyrobila již dvoustý závodní vůz R8 LMS

Značka se čtyřmi kruhy se od roku 2009 angažuje v mezinárodních závodech kategorie GT3 se závodním vozem pro soukromé týmy a vybudovala celosvětovou prodejní a servisní síť s četnými službami i technickými nabídkami.

Pokud bychom všech 200 dosud vyrobených vozů Audi R8 LMS seřadili přímo za sebou, vznikla by řada dlouhá více než 900 metrů. Značka Audi dodala zákazníkům po celém světě 136 závodních vozů první generace modelu R8 a 64 vozů nástupce představeného v roce 2015. „Na tento milník 200 vozů jsme hrdí,“ říká Stephan Winkelmann, ředitel společnosti quattro GmbH, která tento závodní vůz vyvíjí a vyrábí.

„S více než deseti nabízejícími, mezi nimiž je mnoho prémiových značek sportovních vozů, panuje na trhu GT3 v mnoha zemích tvrdá konkurence. Poptávka ukazuje, že jak náš produkt, tak i naše služby odpovídají potřebám zákazníků a jsou absolutně konkurenceschopné.“ Obě generace dodnes dohromady získaly 28 celkových vítězství v jednotlivých mistrovstvích na celém světě. K tomu je nutné připočítat 34 dalších titulů ve třídě, devět celkových vítězství ve 24h závodech a čtyři úspěchy ve 12h závodech.

Skelet karoserie závodního vozu Audi R8 LMS je vyráběn v závodě „Böllinger Höfe“ pomocí stejného výrobního zařízení jako sériový model Audi R8. Oba sportovní vozy jsou úzce spřízněny. Závodní vůz používá 50 procent dílů a montážních skupin sériového modelu, včetně motoru V10 FSI, který je téměř beze změn.

zdroj: Audi

 

 

20.7.2016 6:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist