Nadšenci natočili parádní video s Mazdou MX-5 RF. Vzdává hold vítězné 787B z Le Mans

Mazda 787B změnila historii čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Čeští nadšenci jí vzdali hold s Mazdou MX-5 RF.

Píše se 23. červen 1991 a Mazda po pečlivých přípravách a usilovném snažení vítězí v náročném vytrvalostním závodě 24 hodin Le Mans. V dlouhé historii závodu, který se koná už od roku 1923, se stává první japonskou automobilkou, jíž se podařilo vyhrát celý závod.

Nebylo to ale jediné prvenství, které Mazda v Le Mans získala. Legendární prototyp Mazda 787B byl poháněný čtyřrotorovým rotačním motorem podle původního návrhu Felixe Wankela. 787B byl zároveň prvním vítězným vozem z Le Mans, který poháněl Wankelův motor. A navíc se jednalo o první vítězné auto z Le Mans, jež používalo karbonkeramické brzdy.

Úspěch Mazdy se stal důležitým milníkem v historii závodu Le Mans. Není divu, že je dodnes uznávaný automobilovými nadšenci. Čeští fanoušci sportovních aut se rozhodli vzdát slavnému okamžiku hold a s podobně zbarvenou Mazdou MX-5 RF natočili video, které v nás probouzí vzpomínky.

V pořadí 87. ročník závodu 24 hodin Le Mans startuje už v tuto sobotu 15.6.2019 v 15:00 a končí následující den ve stejný čas.

11.6.2019 12:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Temple of Speed
Více o tématu: autoMazda