Mazda staví MX-5 do pozadí a představuje jízdní kolo

Cíl? Směřování Mazdy k rozvoji vyjadřování pohybu pomocí vyjádření dvou klíčových aspektů vnímání, které jsou zakořeněné v japonské estetice...

Tak pěkně od začátku, jak to je s těmi bicykly (a pohovkami)? Jde o představení konceptů RIN a EN na výstavě „Mazda Design: Car as Art“ v Miláně, kde byly odhaleny umělecké vize „Kolo koncepce KODO“ a „Pohovka koncepce KODO.“ Takže tedy cílem výstavy „Mazda Design: The Car as Art“ je směřování Mazdy k rozvoji vyjadřování pohybu pomocí vyjádření dvou klíčových aspektů vnímání, které jsou zakořeněné v japonské estetice; RIN, citlivost pro decentní důstojnost, a EN, citlivost pro přitažlivou smyslnost, které přímo působí na smysly.

Kolo koncepce KODO je závodním kolem, které má vyjadřovat vrozenou krásu kola. Jeho minimalistická struktura je složena z nejmenšího možného počtu částí. Rám je vyroben pracným vyklepáním z jednoho plátu oceli, sedadlo z černé kůže je šité ručně a je prošívané červenou nití, stejně jako v případě zcela nové Mazdy MX-5. Sloučení dynamičnosti a atraktivity kola evokuje styl Mazdy MX-5.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Pohovka koncepce KODO představuje mimořádnou kombinaci rafinovaného půvabu designu Mazdy a italské řemeslné dovednosti, která je založena na dlouholeté tradici výroby nábytku. Pohovka má stejně honovaný povrch jako sedadla v Mazdě CX-3, a evokuje silnou pozici, která je společná pro všechna vozidla nové generace Mazdy.

23.4.2015 9:50| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist