Navštivte bahenní sopky v přírodní rezervaci Soos

Až se budete pohybovat poblíž Františkových Lázní a budete přemýšlet, kam vyrazit na výlet do přírody, rozhodně si nenechte ujít návštěvu národní přírodní rezervace Soos.
soos-shutterstock-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Přírodní rezervace se nachází nedaleko Františkových Lázní. A i když je hromadnou dopravou nepřístupná, pohodlně se dostanete autem do vesnice Kateřina, a odtud už vás čeká pěší výlet.

Rozsáhlá rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofetách – bahenních sopkách, vás jednoduše uchvátí svou krásou.

Projděte se připravenou naučnou stezkou, která vede po dně vyschlého jezera, v němž byla původně slaná minerální voda. Kromě prazvláštní měsíční krajiny tu můžete zahlédnout také řadu chráněných živočichů a nejen je, pokochat se můžete také divokou krásou mokřadních a slanomilných rostlin.

Rezervace má celkovou plochu 221 ha, ale návštěvníkům je přístupná pouze část, přesněji řečeno pouze 1,2 km dlouhý podlážkový chodník, který vás provede naučnou stezkou.

V areálu je také geologický park a muzeum, kam by rozhodně měli zavítat milovníci tvorby Zdeňka Buriana. Najdete tu totiž modely prehistorických ještěrů v životní velikosti i velkoplošné obrazy.

Návštěvou tohoto kouzelného místa neuděláte chybu, vždyť kdo by nechtěl vidět náš český Yellowstone.

Nové návštěvnické centrum bude sloužit i školám a institucím. Mladí lidé by zde měli získávat základní znalosti o přírodě a její ochraně.

25.11.2020 7:59| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist