Volkswagen se stal partnerem Zoo Praha

Značka Volkswagen osobní vozy se stala partnerem Zoo Praha.
dsc_9249-1100x618.jpg Zdroj: Volkswagen

  • Základem spolupráce je projekt „Jedeme v tom společně“ zaměřující se nejen na životní prostředí
  • Volkswagen je hlavní mobility partner Zoo Praha
  • Volkswagen navazuje na své dosavadní aktivity podporující pohyb a zdravý životní styl

Nová spolupráce podtrhuje úsilí značky Volkswagen o ochranu životního prostředí v rámci její strategie trvale udržitelné mobility Way to Zero. Volkswagen využije dlouholetých zkušeností ze svých aktivit v České republice a spolupráci se Zoo Praha zaměří především na rodiny s dětmi.

„Z našeho nového partnerství se Zoo Praha mám opravdu velkou radost, je založeno na společném zájmu ochrany naší planety a veškerého života tak, jak je zde představují fantastické expozice a pavilony. Těšíme se na spolupráci a je nám ctí podporovat toto místo, které je vyhledávaným cílem rodin i všech milovníků přírody. Především pro rodiny s dětmi chceme v zoo vytvořit ještě krásnější prostředí, v němž budou moci příjemně trávit společný čas,“ říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

V rámci nového projektu „Jedeme v tom společně“ se bude značka Volkswagen osobní vozy v zoo mimo jiné podílet na přípravě zázemí pro rodiny s dětmi. Malí i velcí se mohou těšit na nové odpočinkové zóny i na speciální akce pro veřejnost – od dětských dnů přes křty až po slavnostní otvírání nových pavilonů. Volkswagen přitom hodlá využít bohatých zkušeností ze svých dalších aktivit v České republice, jakými jsou podpora běhání v partnerství s RunCzech, nebo spolupráce s fotbalovou školou Petra Čecha.

Čtěte také:

V neposlední řadě Volkswagen samozřejmě poskytne zoo osobní vozy a stává se tak hlavním mobility partnerem. Vozy Volkswagen budou sloužit nejen pro pracovní účely vedení zoologické zahrady, ale vybaveny speciálním přívěsem jsou připraveny pomáhat také při potřebném transportu zvířat.

Partnerství značky Volkswagen bylo oficiálně ohlášeno v sobotu 26. 3. 2022 při příležitosti zahájení nové, již 91. sezóny zoologické zahrady Praha. V rámci bohatého doprovodného programu se řediteli divize Volkswagen, Patriku Fejtkovi, dostalo cti pokřtít spolu s ředitelem zoo Miroslavem Bobkem a náměstkem primátora Hlavního města Prahy Petrem Hlubučkem nejnovější přírůstek z druhu primátů, gibona stříbrného.

Čtyřměsíční sameček ohroženého druhu gibona, který je endemitem ostrova Jáva, dostal jméno Claire. Všichni přítomní mu přáli především zdraví. V průběhu 91. sezóny čekají zoo další důležité události, jako je příchod páru vzácných a ohrožených luskounů krátkoocasých nebo otevření nového pavilonu goril, které se připravuje na konec září. U všech důležitých okamžiků bude nyní i Volkswagen.

Zoo Praha je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Magistrát hlavní města Prahy. Poprvé otevřela brány veřejnosti již v roce 1931 a v současné době se rozkládá na 58 hektarech, kde žije téměř 700 druhů zvířat. ZOO Praha je dlouhodobě nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v České republice – ročně do ní zavítá více než 1,3 milionu osob – a velkého uznání se jí dostává i v zahraničí. Kromě chovu zvířat se odborníci ze zoo podílejí také na ochraně zvířat přímo v místech jejich přirozeného výskytu.

4.4.2022 7:05| autor: Hugo Kottás | zdroj: Volkswagen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist