Skialpové trasy na Východní Moravě

Pro milovníky turistiky v zasněženém terénu přinášíme tipy na trasy vhodné pro skialpové lyže.
skialpy-javorniky-1100x618.jpgCelá galerie 2 Zdroj: Robert Bednařík, Roman Kalabus

V zasněžené krajině Vsetínských Beskyd a Javorníků lze využívat desítky kilometrů upravovaných tras pro běžkaře, ale řada lidí má v oblibě pohyb v terénu mimo běžecké trasy. To lze s využitím výbavy pro skiaplinismus nebo se sněžnicemi.

V obou uvedených pohořích bylo vytipováno celkem 7 okruhů, jejich podrobný popis je uveden na https://skitourinvalassko.cz/ Zájemci o jejich využití si mohou stáhnout trasu do mobilu nebo si vytisknout mapu. Všechny trasy jsou střední náročnosti, cca 8 km dlouhé, budete na ně potřebovat kolem tří hodin.

Aktuálně, s ohledem na sněhové podmínky, můžeme doporučit tři trasy vhodné pro skilapinismus. Jednak je to okruh „Kohoutí stopou“ v Javorníkách v okolí lyžařského střediska Kohútka, dále pak okruh „Okolo Vsackého Cábu“ ve Vsetínských Beskydech nebo trasu „Kolem kapliček javornickými kopci“.

„Všichni, kteří se vydávají na túry do horského prostředí, by si měli do svého mobilu stáhnout aplikaci Záchranka a měli by znát telefonní číslo Horské služby 1210. Je nezbytné, aby lidé dodržovali zásady pohybu v přírodě, které jsou uvedeny u popisu tras pro skialpy. Na túry vyrážejte nejméně ve dvojicích, mějte nabitý telefon i náhradní oblečení,“ důrazně doporučuje člen Horské služby ze stanice Kohútka Roman Kalabus, který je také autorem doporučených tras.

Dodejme, že ve Velkých Karlovicích v areálu Razula funguje půjčovna lyžařského vybavení i pro skialpy, sněžnice lze zapůjčit na Kohútce. Informace o zimních radovánkách na Východní Moravě hledejte na https://www.vychodni-morava.cz/vm3/zimni-turistika

Autory snímků z Javorníků jsou Roman Kalabus a Robert Bednařík.

18.2.2021 6:38| autor: Cesty městy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist