Vyrazte do krásné přírody v Rožnově pod Radhoštěm

Tento výlet mimo město směřujeme do města Rožnova pod Radhoštěm. Ačkoliv to vypadá jako protimluv, opak je pravdou. Rožnov pod Radhoštěm můžete totiž navštívit a být přitom prakticky stále v přírodě, navíc pro vás máme hned tři tipy, jak si přírodu v Rožnově pod Radhoštěm užít.
jurkovicova-rozhledna_tomas_zdroj-mesto-roznov-pod-radhostem-1100x618.jpg Zdroj: Východní Morava

Tip číslo jedna míří na naučnou stezku Hradisko, která vede ke zřícenině rožnovského hradu. Ten zde stával od 13. století, postupem času ztrácel svůj strategický význam a již před 300 lety se stal zdrojem vyhledávaného stavebního materiálu. Do dnešní doby se zachovaly zbytky staré hradní brány a několik zdí.

Na 3 km dlouhé okružní trase uvidíte nejen zbytky hradu, ale také areál se skokanskými můstky, koňský ranč a řadu přírodních zajímavostí. A také se můžete těšit na zajímavé výhledy do krajiny – jak na město, tak i na masiv Radhoště. Zhruba dvouhodinová vycházka začíná u mostu přes Rožnovskou Bečvu v místní části Bučiska na západním okraji města. Trasa je v terénu vyznačena zelenobílým čtvercem.

Druhou možností vycházky do přírody přímo v Rožnově pod Radhoštěm je výšlap na Jurkovičovu rozhlednu. Ta stojí na zalesněném Karlově kopci nad areálem proslulého Valašského muzea v přírodě. Od parkoviště, které přiléhá k areálu muzea, vede k rozhledně zeleně značená stezka pro pěší.

K rozhledně je to něco přes kilometr, tedy asi půlhodinka chůze. Rozhledna nebývá otevřena každý den, pokud na ni chcete vystoupit, je dobré si ověřit aktuální informace na webových stránkách www.visitroznov.cz. V letošním roce bude otevřeno ještě o víkendu 12. – 13. prosince a na konci roku 27. až 31. prosince v čase 10:00 – 16:00 hodin. Ale i když bude zavřeno, můžete obdivovat malebnost Jurkovičovy architektury.

Pokud vám po návratu z rozhledny zůstane dost sil a času, vydejte se prozkoumat Valašské muzeum v přírodě. Muzeum je situováno v původním lázeňském parku a na úbočí Karlova kopce. Lázeňský park je jednou z připomínek doby, kdy Rožnov pod Radhoštěm byl lázeňským městem a hlavním léčebným prostředkem byl zdejší horský vzduch a zdravý životní styl – pohyb v přírodě a střídmá strava.

Valašské muzeum v přírodě je až do konce letošního roku otevřeno denně od 9 do 16 hodin s výjimkou pondělí 14. prosince a vánočních svátků 24. a 25. prosince. V novém roce 2021 pak bude otevřeno až do 31. března denně od 9 do 16 hodin, kromě pondělků. Počítejte s tím, že se v muzeu zdržíte nejméně dvě až tři hodiny, pokud nebudete spěchat, pak i déle.

16.12.2020 7:26| autor: Cesty městy | zdroj: Východní Morava

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist