Objevujeme to nejlepší v Beskydech s novou Kia Sorento

Beskydy nabízejí mnoho přírodních krás. Vydali jsme se je objevovat za volantem nové Kia Sorento.
004132-1100x618.jpgCelá galerie 8 Zdroj: Kia

Krkonoše a Šumava patří mezi nejznámější a nejoblíbenější pohoří v České republice. Naši zemi však lemují pohoří po celé hranici, takže pro milovníky horské turistiky, nebo jenom odpočinku v přírodě, existuje hodně možností.

Zkuste někdy zajet do Beskyd. Pohoří ležící až na východě země u slovenských hranic může být pro obyvatele západu možná hodně z ruky, rozhodně ale stojí za návštěvu, jelikož nabízejí spoustu přírodních krás, které si prostě nemůžete nechat ujít.

Co musíte vidět?

Symbolem Beskyd je bezesporu jejich nejvyšší vrchol, Lysá hora, tyčící se do výšky 1 323 m n. m., která je vidět zdálky. K vrcholu se můžete vydat po několika různých trasách. Nechybí jak naučné stezky, tak kvalitní asfaltové silnice pro cyklisty.

Cestou narazíte na mnoho pomníků – nejznámějším je kamenná mohyla Ivančena, která je věnovaná památce skatů umučených za druhé světové války. Vynechat byste neměli ani Ondrášovy díry, tedy jeskyně, které podle pověstí ukrývají poklady či dokonce vchody do podzemních světů.

Neodmyslitelnou postavou Beskyd je socha boha Radegasta, kterou najdete na hoře Radhošť. V jejím podhůří stojí za vidění půvabné městečko Štramberk, kterému se přezdívá Valašský Betlém. Cestou se vydejte na vyhlídkovou věž Trúba nebo na hrad Hukvaldy a nevynechejte ani Kopřivnici, rodiště legendárních nákladních automobilům Tatra, včetně nově otevřeného muzea.

Zájemci psychologie by rozhodně neměli vynechat město Příbor, rodiště Sigmunda Freuda, zakladatele psychoanalýzy. Věnovány mu jsou dvě expozice, jedna v jeho rodném domě v Zámečnické ulici, druhá pak v příborském muzeu. Freudovi je věnována zajímavá památka, měděná pohovka, na které vyšetřoval své pacienty.

V Novém Jičíně můžete navštívit netradiční muzeum klobouků a uniknout si rozhodně nesmíte ani Velké Karlovice, jehož dominantou je slavný dřevěný kostel. Natáčel se tu i humorný seriál České televize Doktor Martin.

My jsme si na naše toulky po Beskydech vybrali SUV Kia Sorento, které nabídne spoustu prostoru pro vše důležité. Moderní a komfortní interiér ukonejší celou rodinu, díky sedmi sedadlům dokonce i vaši milovanou tchyni.

Pod kapotou můžete volit buď tradiční turbodieselový motor, hybridní pohon či dokonce plug-in hybridní ústrojí, díky němuž můžete tiše plout krajinou čistě na elektřinu. A když by došlo na nejhorší, s pohonem všech kol a voličem terénních režimů překonáte i těžší překážky.

2.12.2021 9:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist