Call of South 2022 letos konečně vyráží do Bosny

Po dvou letech odkladů vynucených pandemií koronaviru se v roce 2022 expedice Call of South konečně vydá do Bosny a Hercegoviny, zažít tuto nádhernou zemi zpoza volantu auta.
bosna2022-najizdeni-zmenseno-75-1100x618.jpg Zdroj: Call of South

Objevování jedné z nejmladších zemí v Evropě, Bosny a Hercegoviny, původně plánované na léto 2020, jsme byli dvakrát nuceni odsunout kvůli pandemie koronaviru. V létě 2022 to ale už konečně vyjde, a to v termínu 2.–10. 7. 2022.

Do Bosny jsme se v dubnu letošního roku vydali na přípravy a ona nám svou krásou a divokostí vyrazila dech. Zkoumali jsme, kam všude účastníky pošleme, co na ně nachystáme, ale také, jestli je skutečně možné všechno zvládnout obyčejným autem s pohonem jedné nápravy. Třebaže jsme jeli offroady, zjistili jsme, že ano – stačí a trocha řidičského umu. A pro jistotu ochranný „šusplech“ pod motor.

Co účastníky Call of South čeká? To nejdůležitější samozřejmě nebudeme prozrazovat předem. Můžeme ale říci, že je to orientační rallye. To znamená, že kromě nutnosti umět pracovat s GPS, mapou a kompasem je třeba také dojet do cíle etapy s pokud možno nejmenším množstvím najetých kilometrů. A cestou splnit dané úkoly, zaměřené na poznání místní kultury.

Čtěte také:

Land Rover představuje ještě větší Defender 130 s osmi sedadly

Ford začíná přijímat objednávky na drsnější a silnější Ranger Raptor

Test Volkswagenu Amarok 3.0 TDI v drsné offroadové úpravě Delta4x4

Call of South se jede na tři etapy – dvě dvoudenní a jednu jednodenní, mezi nimiž jsou volné dny. V těch mohou účastníci třeba navštívit něco zajímavého v okolí, co se nám do etapy nevejde. Anebo mají čas opravovat auto. Začátek je stanoven na neděli 3. července 2022 ráno v Bosně. Kde přesně, se účastníci dozví včas. Cíle dosáhneme v sobotu 9. července.

Nebudeme ale jen tak jezdit po cizí zemi. Protože si Bosna dobře pamatuje svou poslední válku, má Call of South určitý dobročinný přesah. Pokud s námi pojedete, přispějete na provoz spolku Vlčí máky, který se stará o veterány nejen české armády, ale i policie, hasičů a záchranářů.

Tento spolek totiž není jen institucí, která rozděluje peníze. Je spíš komunitou dobrovolníků, kteří veteránům poskytují psychologickou, sociální, právní, ale i materiální podporu. Realizuje celou řadu programů všemožného druhu pomoci, včetně třeba podpory při hledání zaměstnání. Počet volných míst je omezený, Call of South není masová akce.

3.6.2022 8:14| autor: Hugo Kottás | zdroj: Call of South

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist