Tiské stěny v regionu Labské pískovce

O Prachovských skalách nebo Českém Švýcarsku jste jistě slyšeli. Děčínský Sněžník či Tiské skály ale mnoha turistům unikají. A to je škoda, protože se jedná o nádherná místa české krajiny. Zavítejte s námi mezi pískovcové skály nedaleko Děčína.
gopr0334_1595864671633-1100x618.jpgCelá galerie 5 Zdroj: Archiv

Tiské stěny jsou pískovcové útvary a také přírodní památkou. Přes obě části skalního městečka vede naučná stezka (malý a velký okruh), která je dobře značená. Tiské stěny najdete v obci Tisá, jen pár kilometrů z Děčína nebo Ústí nad Labem, blízko hraničního česko-sazkého přechodu.

Pískovcové skály nejsou ze silnice moc vidět, ale hned za pokladnou se to změní. Stačí zaparkovat a vydat se přes některý ze dvou vstupů. Úchvatná podívaná na miliony let formovanou lokalitu může začít.

Dva okruhy Tiskými stěnami

Ať už zaparkujete poblíž Turistické chaty nebo Skalního náměstí (dva vstupy do skal), máte k dispozici dva hlavní okruhy označené zelenou turistickou značkou. Značení udává časovou náročnost 1 hodinu pro malý a 1,5 hodiny pro velký okruh. Rychlejší turisté zvládnou za hodinu a půl okruhy oba, rodinny s menšími dětmi nebo nadšenci do fotografování zde pobudou déle.

Skalní město nabízí více než 50 pojmenovaných útvarů. Otestujte svou fantazii a poznejte Skřítka, Medusu, Prašivce, Golema nebo na velkém okruhu Kamenného sněhuláka, Draka, Hubeného doktora či Africkou věž.

Nejvyšší bod Tiských stěn dosahuje výšky 613 metrů nad mořem, některé vrcholky přesahují výšku 70 metrů. Na některé skály si najdou cestu jen horolezci – a že jim je to místo zaslíbené.

Co byste měli vědět?

Vstupné na osobu je 30 Kč, pro děti pak 15 korun. U obou pokladen si můžete zakoupit turistickou známku či pohled, ovšem pouze v hotovosti. Stěny jsou otevřeny celoročně a to od 9 do 17 hodin.

PS: Věděli jste, že se v Tiských stěnách natáčela scéna z Letopisů Narnie, kdy zde děti procházely kouzelnou skříní?

Více najdete na cestovatelském blogu: https://www.krauzovinacestach.cz/

17.8.2020 7:59| autor: Petr Krauz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist