Výlet pod Sněžku plug-in hybridním DS 7 Crossback

Zkuste objevit nejvyšší horu České republiky z trochu jiného úhlu.
img_5321-1100x618.jpgCelá galerie 19 Zdroj: Hugo Kottás

DS 7 Crossback svým extravagantním designem padne spíš do Špindlerova Mlýna, nejluxusnějšího horského střediska u nás, pokud však nechcete zrovna dělat parádu, můžete využít i dalších schopností francouzského SUV.

Stačí jenom poodjet o kousek vedle. A ne, nemáme na mysli Pec pod Sněžkou, další velmi oblíbené krkonošské středisko, ale malinkou obec ještě o ždibec stranou, kde najdete dokonalý klid a jen malý turistický shon.

Malá Úpa, též známá pod názvem Pomezní Boudy, je horská obec ležící nedaleko Pece pod Sněžkou přímo na česko-polských hranicích. Její rekreační charakter podtrhuje nádherná příroda a tradiční, rázovité stavby typické pro tuto oblast.

Obec leží v nadmořské výšce 1 050 m n. m. a trvale v ní žije pouhých 147 obyvatel. Největší zajímavostí a dominantou obce je čtvrtý nejvýše položený kostel v České republice, který se nachází ve výšce 975 m n. m. Zasvěcený je patronům Petrovi a Pavlovi.

Málo známým faktem je, že nejvyšším bodem obce je vrchol ležící ve výšce 1 603 metrů. Správně, je jím nejvyšší česká hora Sněžka, která katastrálně patří právě do Malé Úpy, nikoliv do Pece pod Sněžkou, jak by název napovídal.

Malá Úpa je ostatně jedním z výchozích bodů pro výstup na Sněžku, který je vzdálená 8 km. Pokud byste nechtěli na tak dlouho túru, z obce se můžete nejvyšší horou České republiky pokochat. Z Malé Úpy se naskýtá velmi netradiční pohled na celý masiv – horu máte jako na dlani.

V zimním období se můžete oddávat lyžování ve dvou skiareálech – Pomezky a U kostela. Letní období zase poskytuje mnoho cyklistického vyžití. Navštívit můžete i pramen řeky Malá Úpa, která dala obci jméno, a na své si přijdou i milovníci pěších túr.

V okolí Malé Úpy se nachází deset vrcholů vyšších než 1 000 metrů. Pokud ze všech vrcholů získáte značku, kterou označíte místa v mapce, následně dostanete v infocentru malou odměnu. S dětmi zase můžete vyrazit na oblíbenou Pohádkovou stezku s pohádkami od spisovatelky Marie Kubátové, která se tradičními inspirovala krkonošskými pohádkami.

Pokud byste chtěli zůstat raději v teple, můžete navštívit Galerii Celnice, wellness centrum nebo věhlasný pivovar Trautenberk ležící v nadmořské výšce 1 045 m n. m., který se pyšní skvělými pivními speciály po celý rok. V létě se však můžete osvěžit lehkou letní edicí piva IPA.

Milovníky řízení (pochopitelně bez předchozí konzumace v Trautenberku) zase potěší silnice č. 252 táhnoucí se údolím s množstvím zatáček. Na české straně jsou zatáčky táhlejší a asfalt hladší, na polské straně zatáčky ještě zintenzivní, ovšem za cenu užší cesty a horšího asfaltu.

DS 7 Crossback E-Tense se ani na klikatých silnicích neztratí. Ve sportovním jízdním režimu překvapí ostrým zátahem hybridního pohonu o výkonu 300 koní a příjemně naladěným podvozkem, který ochotně poslouchá pokyny hbitého řízení. Benefitem je i pohon všech kol, který poskytuje výbornou trakci na asfaltu a mírné terénní schopnosti, které v horách přijdou vždycky vhod.

Velkému a luxusnímu SUV ovšem svědčí spíš poklidná jízda, během které zahltí posádku komfortem. Užívat si můžete vyhřívaných, odvětrávaných a masážních sedaček vpředu či vyhřívaných a elektricky sklopných sedadel vzadu. Ať už budete sedět na kterémkoliv místě, jízda DS 7 Crossback je nevšední a odpočinkový zážitek.

24.11.2021 9:02| autor: Hugo Kottás
Více o tématu: DSpohonřízenív zimě

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist