Zámek Loučeň patří k nejkrásnějším u nás. Znáte jeho spojitost se Škodovkou?

Jestli je nějaký zámek, kde se nebudete nudit v průběhu celého roku ani chvilku, pak je to docela jistě Loučeň. Připravují tady totiž kromě klasických prohlídkových okruhů také spoustu další zábavy.
shutterstock_778353655-loucen-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Letními prohlídkami zámku Loučeň provedou kostýmovaní průvodci, představující jednotlivé členy šlechtického rodu Thurn-Taxis, který zámek vlastnil a v kraji zastával významné postavení. Původně tento rod pochází z Itálie, ale jejich poštovní podnikání je přivedlo do celé Evropy. Nejprve se centrem jejich poštovního obchodu stala Belgie, postupně přesídlili do Frankfurtu nad Mohanem a na konec do Regensburku, kde rodina sídlí dodnes.

To vše a mnoho dalších zajímavostí například, že taxi je pojmenováno právě po rodině Thurn-Taxis, podobě jako Taxisův příkop Velké pardubické, se dozví návštěvníci jednotlivých prohlídek letošní léto. Pro milovníky historie jsou připraveny klasické historické prohlídky. Na děti čekají prohlídky s kněžnou Marií, zámeckou princeznou, mladým princem Alexandrem nebo knížecím komorníkem.

V rámci tematických prohlídek se turisté dozví i to, že ani český automobilismus by nebyl to co dnes, nebýt nadšení loučeňského prince Ericha a peněz knížete Alexandra, když na počátku 20. století vnikala značka Laurin & Klement.

Princ se stal prvním předsedou správní rady dnešního podniku Škoda Auto. Nebo, že Sparta, Slavia, Plzeň jsou dnes symbolem českého fotbalu, ale nebylo tomu tak vždy. První velké fotbalové utkání v Praze nehrál žádný z těchto dnes věhlasných týmů, ale loučeňské zámecké kopací mužstvo. Stalo se tak 19. dubna 1893 na Císařské Louce, soupeřem loučeňáků byla Regata. Fotbalové utkání se těšilo velkému zájmu fanoušků i dobového tisku.

Kromě běžných prohlídek tu pro vás mají připravené také večerní a noční prohlídky, kde si budete moci vychutnat atmosféru zámku Loučeň při svíčkách, nebo třeba čokoládové prohlídky, kde se dozvíte spoustu věcí o čokoládě a také ji ochutnáte.

21.10.2020 7:59| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist