Tajemný hrad Houska údajně ukrývá bránu do pekel

Jedno z nejtajemnějších míst České republiky podle pověstí ukrývá bránu do pekel.
shutterstock1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Pokud nevíte, kam vyrazit na výlet, zkuste se vydat na hrad Houska. Stojí za vidění už jen proto, že většinu prohlídek hradu zajišťuje sám jeho majitel a prohlídky jsou pak opravdu zajímavé a rozhodně jiné, než na jaké jste zvyklí z jiných hradů a zámků.

Hrad Houska byl založen v první polovině 13. století Přemyslem Otakarem II. a najdete ho nedaleko České Lípy. Původně gotický hrad prošel v průběhu staletí řadou stavebních úprav a renovací, přičemž nejvíce se na jeho konečném  vzhledu podepsala renesance. Současní majitelé získali hrad zpět v restituci a snaží se o nápravu škod, které napáchal čas ale i čtyřicetileté používání státem.

Hrad má nádhernou gotickou kapli s malbami, které jsou z přelomu 13. a 14. století a tím se řadí mezi opravdové unikáty. Pro veřejnost byl hrad poprvé otevřen v roce 1999 a vy tak máte možnost sledovat jeho úpravy téměř v přímém přenosu.

Během roku můžete navštívit nejen samotný hrad, ale také pekelnou výstavu, protože jak již možná víte, podle pověsti se právě na hradu Houska nachází vstup do samotného pekla. Užít si zde můžete také spoustu další zábavy, jako jsou jarmarky, vystoupení šermířů neb ukázky dobových řemesel.

4.6.2020 6:01| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist