Hluboká nad Vltavou: Navštivte jeden z nejkrásnějších českých zámků

Původní strážný hrad z poloviny 13. století je místem, kde na vás dýchne romantika i duch časů dávno minulých.
hluboka-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Zámek Hluboká najdete na jihu Čech a rozhodně stojí za vidění. Původně byla Hluboká vystavěna jako strážný hrad a prošla rukama několika šlechtickým rodům. Mezi ty nejznámější patřili docela jistě Schwarzenbergové, kteří na Hluboké přebývali do konce roku 1939 a v jejich držení prošel zámek rozsáhlou rekonstrukcí nejprve v gotickém a následně v romantickém stylu. Inspirací pro přestavbu byl tehdejším majitelům královský zámek Windsor v Anglii.

Hluboká nabízí svým návštěvníkům hned několik prohlídkových okruhů. Projít si můžete trasu nazvanou Reprezentační pokoje. Při prohlídce uvidíte ranní salon, čítárnu, kuřácký salon, malou a velkou jídelnu, knihovnu spolu s osobními pokoji kněžny Eleonory a expozici zbraní. Jde o luxusně zařízené interiéry z 19. století včetně 10 723 knih, uložených v policích zámecké knihovny. Bohatá sbírka zbraní patří mezi nejcennější kolekce v českých zámeckých sbírkách.

Druhý okruh je zasvěcen soukromým apartmánům a je mnohem komornější než první. Při prohlídce navštívíte pokoje posledních majitelů zámku a podíváte se tak do lovecké jídelny, přípravny, pracovny, mramorového sálu, ložnice i pokoje pro služku a původní sanitární vybavení WC s koupelnou.

Při své návštěvě se můžete podívat také do zámecké kuchyně nebo vystoupat na věž, odkud je krásný výhled na okolní krajinu. A když už budete na zámku, pak rozhodně nevynechejte procházku zámeckým parkem.

Naučná trasa je dlouhá 2,5 km a zvládnete ji v pohodě i s dětmi. Na stezce vás čeká celkem deset zastavení, kde se dozvíte zajímavosti z historie i současnosti zámku.  Cesta je doplněna informačními panely s bohatou obrazovou dokumentací.

Cestou z Hluboké se můžete zastavit na nějakou dobrotu v některé z restaurací v podzámčí.

4.1.2021 6:04| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist