Jak se budí princezny? Vyrazte to zjistit na hrad Křivoklát

Pokud nevíte, kam vyrazit na výlet, pak Křivoklát je jasná volba. Natáčelo se tu množství pohádek včetně slavné Jak se budí princezny.
krivoklat-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Jeden z našich nejstarších a nejvýznamnějších hradů má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Jeho historie se datuje už od 12. století a je velmi pohnutá. Stal se sídlem mocných pánů, vězením i místem, kde byly v době husitských válek uloženy korunovační klenoty. Několikrát byl hrad těžce poškozen požárem, přesto poslední majitel Max Egon II. po sobě zanechal sídlo, které bere dech tisícovkám návštěvníků. Má totiž opravdu co nabídnout.

Volit můžete z několika prohlídkových okruhů, z nichž asi nejzajímavější je ten celým hradem. Pravda, je trošku náročnější, protože jednak trvá přes hodinu a půl a také při něm ušlápnete pěkný kus cesty, ale rozhodně stojí za to.

Během prohlídky totiž uvidíte vše, co hrad nabízí – nádhernou hradní kapli, velkolepé sály s krásnými uměleckými díly, knihovnu, co čítá na 52 tisíc svazků, proslulé vězení i mučírnu s mučicími nástroji. Podíváte se do věže, kde je v současnosti vystavena pěkná lovecká sbírka, projdete se po hradbách a navštívíte i černou kuchyni.

Dobu, kdy budete čekat na prohlídku, si můžete zkrátit procházkou k památníku Karla Egona II., odkud je nádherný výhled na celý hrad. Nebo se vydat romantickou trasou po Bednářské stezce. Za prohlídku také stojí výstava České ryby, která je situována v bývalém pivovarském sklepě a najdete tam spoustu velkých akvárií s živými rybami.

 

 

 

 

8.10.2020 7:59| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist