Kam vyrazit na výlet s dětmi? Když se vydáte na Chvalský zámek v Praze, rozhodně neuděláte chybu

Chvalský zámek najdete na okraji Prahy v Horních Počernicích. A je vyhlášený tím, že díky skvělým programům se tady baví celá rodina.
chvalsky-zamek-profilova-copy-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Všichni víme, že zabavit někdy naše nejmenší bývá pořádně složité, ale na Chvalském zámku se nebudete nudit ani vy, ani vaše děti. Historický areál skrývá půvabné zastřešené nádvoří, sklepy vytesané ve skále a zámecké salonky. Pro děti tu chystají také velmi poutavé akce.

Nově tu třeba otevřeli výstavu s názvem Pojďte děti, budeme si hrát! Na malé i velké tu čeká velká interaktivní herna plná skládaček, hlavolamů, kvízů i dovednostních her všeho druhu. Vyzkoušíte si, jak moc máte šikovné ruce i jak vám to pálí.

S originálními truhlářskými exponáty z dílny Vlastivědného muzea v Šumperku si dosyta vyhraje celá rodina. A když vás už nebude bavit namáhat si hlavu, můžete si na zámku zahrát minigolf, kuželky či domino, nebo postavit lomený oblouk, pyramidu či pravěké nádoby. Trpělivost prověříte při sestavování pohádkového orloje, taktiku u bitvy lodí, spolupráci u balancovníku a vědomosti ze zeměpisu u mapy světa.

A co víc, na prázdninové týdny tu chystají pro děti speciální zábavu. Od pátku 10. až do pátku 17. července se zámek stane dějištěm části oblíbeného Detektivního týdne aneb Pátrej na vlastní pěst! Malí detektivové jsou zváni vždy mezi 9. a 17. hodinou, kdy mohou sami (spolu s rodiči nebo prarodiči) pátrat a rozluštit záhadu na pozadí zámeckého příběhu z 19. století. V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi. Jisté je, že stopy povedou nejen výstavou, ale také zámeckými salonky i sklepením. Akce je vhodná pro školní děti do 12 let a rodiče a prarodiče bez omezení věku.

Další akci ocení především slečny, které si rády hrají na princezny. V neděli 19. července od 10 do 17 hodin se naskytne jedinečná příležitost nechat se zámkem provést Šípkovou Růženkou! Se spanilou princeznou navštívíte zámecké salonky, vystoupáte na tajemnou půdu a vyzkoušíte si, jak se budí princezny.

16.11.2020 6:06| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist