Nový rekord v burnoutu: Uhádnete kolik aut najednou pálilo gumy?

Rekordy se ve světě aut dějí takřka každý den. Nejdelší drift, nejrychlejší auto nebo nejvýkonnější motor. Ale rekordy se můžou dít i v největším počtu aut, které v jeden moment a na jednom místě pálí gumy. A je to velkolepá podívaná.
burnout-record-australia-1100x618.jpg Zdroj: YouTube/Summernats

V Austrálii právě vrcholí léto, což kromě báječných příležitostí k sufrování znamená také vrchol sezóny tuningových srazů. Ovšem nepředstavujte si tamní srazy jako ty naše. Zatímco u nás se sjede maximálně pár desítek zvláštně upravených, často spíše tuzingových aut, v Austrálii jsou tuningová srazy prostě bomba! Na ten konkrétní, o kterém vám dnes budeme říkat, se sjelo na 2500 aut. Akce se jmenuje Summernats a každoročně se koná v hlavním městě Canberra.

Celá tahle spektakulární show trvá 4 dny, během kterých se na všechna ta auta a velký doprovodný program přijde podívat asi 200 000 lidí. Tak nějak má podle nás vypadat sraz, co říkáte? Vrcholem letošního ročníku byl pokus o prolomení rekordu v počtu aut, které v jeden moment pálí gumy. A povedlo se! Doposud tento rekord držela automobilová akce v saúdské Arábii, kde před pár lety podobnou show předvedlo 119 aut.

Jenomže v Austrálii se na zápis do Guinessovy knihy rekordů řádně připravili a na pokoření rekordu se zde přihlásilo 126 aut, respektive jejich majitelů. Někteří pro tento účel obuli i speciální pneumatiky, které při pálení dělají barevný kouř, což průběh rekordu udělalo ještě zajímavějším. Tenhle sraz je prostě parádní show a rekord jeho účastníkům patří zcela právem.

11.1.2019 7:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Summernats

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist