Mostecký soud nevyhověl obyvatelům, kteří žalovali autodrom kvůli hluku

Okresní soud v Mostě zamítl žalobu manželů Huličkových, kteří zažalovali mostecký autodrom kvůli nadměrnému hluku.
autodrom-most-1100x618.jpg Zdroj: Autodrom Most

Případ se zúžil na to, zda provoz autodromu byl, či nebyl úředně schválený. Podle soudkyně nepředložili manželé žádný důkaz, který by to potvrdil. Rozsudek není pravomocný. Huličkovi se chtějí odvolat, jak dnes řekli novinářům.

Manželé jsou procesem i rozsudkem zklamaní. Podle Jiřího Huličky doufali, že si soud předvolá další svědky. „Držíme v rukou kolaudační rozhodnutí z roku 1984,“ řekl Hulička. V obci Souš, v jejíž blízkosti autodrom je, začal bydlet ještě před stavbou závodiště. Podle něj si rozhodnutí soudkyně špatně vyložila. „Byl zkolaudovaný za podmínek, že nebude přerušovat hygienické normy a předpisy, a to porušuje,“ dodal.

Manželé se chtějí na další soudní proces lépe připravit. „Budeme to stavět na tom, že autodrom byl zkolaudovaný za staré doby a sloužil amatérskému sportu,“ popsal další kroky Hulička. Naďa Huličková doplnila, že je autodrom využívaný každý den, dříve tam byly závody jen několikrát do roka.

Tiskový mluvčí mosteckého autodromu Jan Foukal novinářům řekl, že společnost vítá rozhodnutí soudu. „Autodrom je úředně schválen a slouží k účelům, k nimž byl v minulosti vybudován,“ uvedl Foukal. Dodal, že z rozhodnutí vyplývá, že činnost společnosti je v souladu s platnou legislativou.

27.1.2020 8:24| autor: Tomáš Malík | zdroj: ČTK

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist